Na zdjęciu widać troje ludzi. Po lewej stronie stoi mężczyzna w masce. W środku stoi mężczyzna, który wręcza kobiecie papierowe torebki. Kobieta trzyma w ręku dyplom. Sport

Wspinaczka po krążki

— UCS UMK

Pięć srebrnych i jeden brązowy medal przywiozła ze sobą reprezentantka UMK Katarzyna Ekwińska z Akademickich Mistrzostw Polski we wspinaczce. Trzy z nich wywalczyła w klasyfikacji generalnej, trzy - w kategorii uniwersytetów.

Akademickie Mistrzostwa Polski we wspinaczce odbyły się 27-30 maja 2021 r. Do Katowic i Gliwic przyjechało około 270 studentów z 45 polskich uczelni, którzy walczyli o medale w trzech konkurencjach: boulderingu (wspinaczce bez asekuracji na niewysokich skałkach), wspinaczce na czas i wspinaczce na trudność. Organizatorem wydarzenia po raz siódmy był Akademicki Związek Sportowy w Katowicach. Pierwszy raz zmagania we wspinaniu na trudność i czas odbyły się również w Arenie Gliwice, której ściana wspinaczkowa mierzy blisko 18 metrów wysokości.

Reprezentanci AZS UMK pod opieką mgr Izabeli Pawłowskiej zaprezentowali doskonałą formę wspinaczkową. Katarzyna Ekwińska nie odpuściła podium w żadnej z kategorii; z Akademickich Mistrzostw Polski wróciła z pięcioma srebrnymi i jednym brązowym medalem. W klasyfikacji drużynowej kobiet zespół w składzie Lidia Krakowiak, Nikola Pelo, Katarzyna Rezulak, Zuzanna Witkowska i Dagmara Zielińska zdobył brązowy medal w kategorii uniwersytetów. Ostatecznie w klasyfikacji generalnej studentki Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu uplasowały się na 6. pozycji.

Wśród zespołu męskiego UMK, reprezentowanego przez: Artura Dudzika, Daniela Konrada, Szymona Smolika oraz Pawła Urynowicza, nie zabrakło sportowych emocji. Artur Dudzik po znakomitym starcie w konkurencji na trudność uplasował się tuż za podium, zajmując czwarte miejsce w kategorii uniwersytetów. W klasyfikacji generalnej w kategorii mężczyzn nasza drużyna zakończyła swoje zmagania na 21. miejscu.

Mistrzyni Polski – Katarzyna Ekwińska

Rzut za złoty medal