Podwójny sukces w konkursie Verba Veritatis
Praca licencjacka Hanny Bednarskiej, absolwentki architektury informacji na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych oraz praca magisterska Damiana Tuszyńskiego, absolwenta finansów i rachunkowości na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania zostały nagrodzone w 18. edycji konkursu Verba Veritatis na najlepsze prace z zakresu etyki biznesu.
Konkurs organizowany jest przez Związek Przedsiębiorstw Finansowych i Akademię Leona Koźmińskiego. Do tegorocznej edycji zgłoszono 28 prac dyplomowych, magisterskich, doktorskich i habilitacyjnych. W tym roku kapituła konkursu wybrała 10 najlepszych rozpraw, przyznając laureatom sześć nagród i dwa wyróżnienia w trzech kategoriach oraz dwie Nagrody Różnorodności. Celem konkursu Verba Veritatis jest podnoszenie wśród młodych ludzi, wkraczających dopiero na rynek pracy, poziomu wiedzy z zakresu etyki biznesu, jego społecznej odpowiedzialności, ładu korporacyjnego i różnorodności.
Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród w 18. edycji odbyło się podczas Kongresu Instytucji Finansowych w Warszawie. Lic. Hanna Bednarska zajęła trzecie miejsce w kategorii prac pozostałych (dyplomowych). Absolwentka architektury informacji jest autorką pracy pt. "Wybrane zjawiska społeczne w reklamie internetowej", którą napisała pod kierunkiem dr Natalii Pamuły-Cieślak. Poruszone w niej zagadnienia dotyczą stosunku Generacji Z do procederu wykorzystywania zjawisk społecznych w reklamie internetowej. Autorka opisuje studium przypadku w oparciu o kampanie marketingowe wybranych marek oraz prezentuje wyniki autorskich badań.
W 2021 roku konkurs rozszerzono o nową kategorię tematyczną różnorodność, równość i inkluzja (DEI; w poprzednich latach Diversity&Inclusion) w odpowiedzi na rosnące znaczenie tej tematyki. Dzięki temu organizatorzy konkursu zachęcają do częstszego sięgania w pracach dyplomowych po tematy związane z budowaniem otwartego na różnorodność rynku pracy i spójnych, włączających społeczeństw. Zdobywcą Nagrody Różnorodności w kategorii prac magisterskich został Damian Tuszyński, absolwent finansów i rachunkowości. Kapituła konkursu doceniła jego pracę pt. "Work-life balance w praktyce polskich przedsiębiorstw", której promotorką była dr Ewa Makowska. Autor porusza w niej coraz szerzej dyskutowane zjawisko równowagi między życiem prywatnym a zawodowym. Zastanawia się, jakie ma ono znaczenie z perspektywy pracownika oraz jakie przedsięwzięcia powinna podjąć firma, aby stworzyć angażujące i motywujące miejsce pracy.