WNoPiB dla WOŚP łącznie przez wszystkie edycje przekazał Orkiestrze ponad 145 tys. zł. Puszka WOŚP i naklejki w kształce serc z napisem Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy Życie kampusu

Pomoc prosto z serca

Inicjatywa WNoPiB dla WOŚP ponownie pobiła swój rekord. Podczas tegorocznej zbiórki na UMK na walkę z sepsą udało się zebrać niemal 32,5 tys. zł.

Sztab WNoPiB dla WOŚP angażuje się w wiele akcji, których celem jest zebranie funduszy na cel wskazany przez Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na tegoroczną rekordową sumę 32 425,45 zł złożyły się aukcje na platformie Allegro Charytatywni, wpłaty na konto i do e-skarbonki, zawartość puszek wolontariuszy i końcowy wynik akcji "Krokuj z nami", gdzie za każdy kilometr pokonany siłą własnych mięśni do wspólnej puli trafiała złotówka.

Od początku inicjatywy WNoPiB dla WOŚP sztabowi pod przewodnictwem dr. Wojciecha Peszyńskiego z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie UMK udało się przekazać na rzecz WOŚP ponad 145 tys. zł.

W tym roku najwięcej pieniędzy udało się zebrać dzięki aukcjom Allegro Charytatywni, dzięki którym na konto WOŚP trafi 22 140 zł z licytacji
proj. WNoPiB

Tegoroczna zbiórka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy była poświęcona walce z sepsą. Jak piszą organizatorzy na swojej oficjalnej stronie, sepsa jest przyczyną 20 proc. wszystkich zgonów. W tym roku fundusze zebrane podczas ogólnopolskiej kwesty WOŚP zostaną przeznaczone na wyposażenie szpitali w urządzenia pozwalające na przyspieszenie diagnostyki zakażeń u dzieci i osób dorosłych.

Politologia gra z WOŚP

W poszukiwaniu wiarygodnej informacji