Zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości Życie kampusu

Ponad 2 miliony na inkubację innowacji

Zespół Akademickiego Inkubatora Przedsiębiorczości
fot. Nadesłane

Akademicki Inkubator Przedsiębiorczości UMK decyzją Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego uzyskał 2 mln 100 tys. zł dofinansowania na komercjalizację wyników badań naukowych i prac rozwojowych oraz inicjujących współpracę środowiska naukowego z otoczeniem gospodarczym.

Dofinansowanie zostało przyznane w ramach konkursu w programie Inkubator Innowacyjności 4.0. Jego celem jest wsparcie zarządzania wynikami badań naukowych i prac rozwojowych, głównie w zakresie komercjalizacji. Realizacja programu ma przyczynić się do promocji osiągnięć naukowych, zwiększenia ich wpływu na rozwój innowacyjności oraz wzmocnienia współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym.

Szczegółowe informacje o rozpoczęciu terminu naboru wniosków na granty do 100 tys. zł zostaną przedstawione we wrześniu br. – zachęcamy do śledzenia Newslettera AIP UMK.

Najlepsze studenckie start-upy nagrodzone na Welconomy

Miliony na nauki techniczne

Pierwszy rok IDUB