Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca w trakcie XXXVI Konferencji Stowarzyszenia "PRom" pod hasłem: "Trendy. Technologie. Taktyki. Rozmowy o komunikacji w Europejskim Mieście Nauki Katowice". Życie kampusu

Portal UMK w komunikacyjnej czołówce

Portal Informacyjny UMK otrzymał wyróżnienie w tegorocznej edycji konkursu Nagród Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich "PRom", w którym nagradzane są najlepsze uczelniane inicjatywy w zakresie komunikacji i promocji. Kapituła doceniła również działania promocyjne w ramach Światowego Kongresu Kopernikańskiego, współorganizowanego przez UMK.

Celem konkursu Stowarzyszenia "PRom" jest wspieranie i nagradzanie najlepszych, najbardziej twórczych i efektywnych działań w obszarze komunikacji i promocji w sektorze polskiego szkolnictwa wyższego. Kapituła złożona z ekspertów z branży PR, marketingu i szkolnictwa wyższego, oceniając nadesłane projekty, bierze pod uwagę ich innowacyjność i kreatywność na tle standardowych działań uczelni, zgodność z powszechnie uznawanymi zasadami public relations ze szczególnym uwzględnieniem ich aspektów etycznych, społeczną odpowiedzialność nauki oraz uzyskane korzyści i siłę oddziaływania. Nagroda przyznawana jest w sześciu kategoriach: Media Relations, Uczelniane media, Nagroda im. Andrzeja Sołtysiaka w kategorii nowe media, Popularyzacja nauki, Kreacja, Nagroda specjalna.

Do tegorocznej edycji wpłynęło 45 zgłoszeń.

Portal Informacyjny UMK został wyróżniony w kategorii "Uczelniane media", w której oceniane są działania realizowane w mediach własnych uczelni (np. strony internetowe, serwisy rekrutacyjne, media drukowane i elektroniczne, radio, telewizja).

Wyróżnienie Portalowi Informacyjnemu UMK Kapituła Konkursu przyznała za nowy, oryginalny pomysł i nowatorskie rozwiązania, za "opowiadanie" o osiągnięciach toruńskich naukowców i życiu uczelni, za realizację celu, by pisać i opowiadać o nauce przez wielkie "N" w sposób rzetelny i wnikliwy, ale też przejrzysty, przystępny i zrozumiały, za siłę oddziaływania i skuteczność.

Nasz Uniwersytet został doceniony również w najliczniej obsadzonej kategorii "Kreacja" – w finałowej trójce projektów znalazł się Światowy Kongres Kopernikański 2023 Toruń-Kraków-Olsztyn jako wspólna promocja dziedzictwa Mikołaja Kopernika (Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Jagielloński w Krakowie, Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie).

Wszyscy laureaci: https://www.prom.edu.pl/aktualnosci/nagrody-stowarzyszenia-prom-rozdane

Uroczyste wręczenie nagród odbyło się 3 czerwca w Katowicach w trakcie XXXVI Konferencji Stowarzyszenia "PRom" pod hasłem: "Trendy. Technologie. Taktyki. Rozmowy o komunikacji w Europejskim Mieście Nauki Katowice". Gospodarzem spotkania była Politechnika Śląska.

Portal Informacyjny UMK został uruchomiony 1 października 2020 r. pod adresem www.portal.umk.pl i www.news.ncu.eu dzięki środkom pozyskanym w konkursie na Zintegrowane Projekty Uczelni II, Universitas Copernicana in Futuro II, prowadzonym przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju i finansowanym z funduszy strukturalnych UE (Program Power). Serwis zaprojektowany został jako platforma komunikacji, służąca prezentacji potencjału naukowego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu i bieżących wydarzeń z życia uczelni, a jego wdrożenie towarzyszyło przystąpieniu UMK do programu "Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza". Od początku funkcjonowania strony redakcja, którą tworzy zespół Sekcji Redakcyjnej Działu Promocji i Komunikacji UMK, przygotowała ponad 900 zapowiedzi wydarzeń i blisko 2000 artykułów, z czego ok. 230 stanowią publikacje popularnonaukowe przybliżające badania prowadzone na UMK. Portal i towarzyszący mu newsletter istnieją w dwóch wersjach językowych: polskiej i angielskiej.

Oceń Portal UMK

Ster na promocję

Ster na zmianę

Artykuł zawiera galerię

Witamy na Portalu Informacyjnym UMK!