Kadra na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata Zdjęcie grupowe kadry wioślarskiej na Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Kobiety w pierwszym rzędzie trzymają kwiaty i teczki. Sport

Powołani do wioślarstwa

— UCS UMK

Młodzi wioślarze i wioślarki otrzymali oficjalne nominacje na Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Świata do lat 23. Do kobiecej czwórki powołano studentkę Collegium Medicum UMK Barbarę Streng, a największą osadę 8+MB zasili student bezpieczeństwa wewnętrznego – Oskar Streich.

Nominacje na Mistrzostwa Świata wręczono podczas spotkania w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Wałczu. Głównym trenerem kadry MMŚ został Mariusz Szumański, a zespołu MŚJ - Artur Jankowiak.

W tym roku Mistrzostwa Świata Juniorów i Młodzieżowe Mistrzostwa Świata połączono w jedne regaty, które odbywają się między 25 a 31 lipca we włoskim Verese. W Mistrzostwach Świata Juniorów wystartuje pięć polskich osad (JM2x, JM4-, JW4x, JM4x i JW8+), a w zmaganiach młodzieżowych - sześć (BLM1x, BW4-, BLW2x, BW4x, BM4x i BM8+).

Szóstka dla koszykarek

Złoty szach mat