Złoty medal dla zawodniczek AZS UMK w kategorii czwórek podwójnych bez sternika kobiet Trzy drużyny kobiece w kategorii czwórek podwójnych bez sternika na podium. Za nimi stoi ścianka z logo Ministerstwa Sportu i Turystyki oraz Enea. Sport

Wioślarska gra o medal

Spektakularnymi sukcesami studentów i studentek z AZS UMK zakończyły się Enea Mistrzostwa Polski w wioślarstwie. Liczna reprezentacja naszego Uniwersytetu rywalizująca na torze regatowym Malta w Poznaniu wróciła do Torunia z siedmioma medalami.

Świetną formę zaprezentował olimpijczyk Mirosław Ziętarski, student bezpieczeństwa narodowego, który zdobył srebrny medal w jedynkach wioślarskich. Równie waleczni okazali się Kacper Polański, student bezpieczeństwa wewnętrznego, który wraz z Marcelem Chełkowskim wywalczył drugie miejsce w dwójkach bez sternika wagi lekkiej. Brązowy medal zdobyła również męska załoga wagi lekkiej w rywalizacji czwórek podwójnych, w której składzie płynęło dwóch studentów UMK: Michał Januszewski (prawo) oraz Kacper Polański (bezpieczeństwo wewnętrzne).

W rywalizacji kobiet upragnione złoto dla Dominiki Gałki (psychologia), Katarzyny Malinowskiej (archiwistyka i zarządzanie dokumentacją), Adrianny Paszkowskiej (sport i wellness) i Julii Weiwer (zarządzanie) przyniosła konkurencja czwórka bez sternika. Równie szczęśliwa okazała się rywalizacja dwójek bez sternika, w której dwie studentki UMK – Kornelia Semrau (informatyka) oraz Zofia Borzeszkowska (kognitywistyka) zdobyły drugą pozycję, uznając wyższość osady AZS AWF Gorzów Wlkp. Na drugim stopniu podium stanęła również olimpijka Katarzyna Zillmann, która rywalizowała w kategorii jedynek kobiet.

Rywalizację sportową zakończył złoty medal kobiecej ósemki w składzie: Kornelia Semrau (informatyka), Zofia Borzyszkowska (kognitywistyka), Agata Zielepuha (stosunki międzynarodowe), Dominika Rękas, Katarzyna Malinowska (archiwistyka i zarządzanie informacją), Dominika Gałka (psychologia), Adrianna Paszkowska (sport i wellness) i Julia Weiwer (zarządzanie).

Wszyscy medaliści i medalistki Enea Mistrzostwa Polski w wioślarstwie uczestniczą w Programie Kariery Dwutorowej Student-Sportowiec.

Kosz medali AMP

Złota drużyna wioślarska