Po lewej stronie stoją Katarzyna Malinowska i Agata Zielepuha, srebrne medalistki w konkurencji dwójek podwójnych Sześć osób pozuje przed ścianką z napisem "Akademicki Związek Sportowy" Sport

Złota drużyna wioślarska

Wygraną Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w klasyfikacji drużynowej zakończyły się Akademickie Mistrzostwa Polski w wioślarstwie, które zostały rozegrane w Bydgoszczy.

Rywalizacja na torze regatowym na Brdyujściu w Bydgoszczy skupiła ponad 240 zawodników i zawodniczek z 23 uczelni. Prym na wodach Brdy wiodły ekipy z województwa kujawsko-pomorskiego, które zwyciężyły w czterech z sześciu konkurencji i w pełni obsadziły podium klasyfikacji generalnej. Najlepsza okazała się reprezentacja Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, która wyprzedziła dwie miejscowe uczelnie. Druga była Wyższa Szkoła Gospodarki w Bydgoszczy, a trzecie miejsce zajęli gospodarze z Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego.

Toruńska grupa studencka znakomicie punktowała głównie za sprawą wioślarek, które dwukrotnie kończyły rywalizację z medalami. Złoto w ósemce zdobyły Zofia Borzyszkowska, Katarzyna Malinowska, Agata Zielepuha, Patrycja Domalska, Dominika Gałka, Aleksandra Marcinkowska, Adrianna Paszkowska, Kornelia Semrau i Julia Weiwer. Katarzyna i Agata startowały również w rywalizacji dwójek podwójnych, którą zakończyły ze srebrnym medalem. W dwójce podwójnej mężczyzn na trzecim miejscu podium uplasowali się reprezentujący UMK Michał Januszewski i Kacper Polański.

Pełna klasyfikacja

Biegiem przez Toruń