Dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK Dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK Nauki społeczne

Prawnik przewodniczącym

Dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK z Wydziału Prawa i Administracji został powołany na przewodniczącego komisji, która wybierze prezesa Krajowej Izby Odwoławczej. Do pełnienia tej funkcji został mianowany przez Ministra Rozwoju i Technologii.

Krajowa Izba Odwoławcza jest ważnym organem dla funkcjonowania systemu zamówień publicznych. W jej skład wchodzi obecnie 46 osób, które zajmują się orzekaniem w sprawach odwoławczych, wydawaniem postanowień o uchyleniu zakazu zawarcia umowy do czasu ogłoszenia przez Izbę wyroku lub postanowienia kończącego postępowanie odwoławcze oraz podejmowaniem uchwał ws. zastrzeżeń do wyników kontroli prezesa Urzędu Zamówień Publicznych.

Prof. Henryk Nowicki pełnił również funkcję przewodniczącego Komisji Kwalifikacyjnej od lipca do października 2021 r. Jej celem było przeprowadzenie postępowania kwalifikacyjnego na członków Krajowej Izby Odwoławczej. Prof. Nowicki w składzie komisji pracuje od początku jej powstania, czyli od 2007 roku.

Dr hab. Henryk Nowicki, prof. UMK - nauczyciel akademicki Wydziału Prawa i Administracji. Jest autorem licznych prac naukowych z zakresu publicznego prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych, partnerstwa publiczno-prywatnego, umów koncesji na roboty budowlane lub usługi, kontroli administracji oraz innych obszarów prawa publicznego. Inicjator i organizator studiów podyplomowych w zakresie prawa zamówień publicznych, którymi kieruje od 2002 roku. Prowadzi i prowadził wykłady w wielu uczelniach wyższych. Organizator i współorganizator kilkudziesięciu konferencji krajowych i międzynarodowych z zakresu publicznego prawa gospodarczego, prawa zamówień publicznych oraz partnerstwa publiczno-prywatnego. Wygłaszał referaty na ponad osiemdziesięciu konferencjach krajowych i międzynarodowych. Ekspert i doradca organów władzy publicznej oraz podmiotów gospodarczych, były członek Rady Zamówień Publicznych, ekspert Banku Światowego. Uczestnik prac legislacyjnych, między innymi, prawa zamówień publicznych oraz ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym.

Promocja doktorska. Droga na prawo

Zaprogramują Młyn Wiedzy