Grafika przedstawia logo YUFE i czerwony budynek w mieście na tle żółtego nieba Życie kampusu

Program YUFE dla postdoków

Konsorcjum uniwersytetów europejskich uruchamia program rozwoju karier młodych naukowców, współfinansowany z Marie Skłodowska-Curie Actions Cofund. Inicjatywa, która rozpocznie się w styczniu 2023 r., skierowana jest do badaczy na stażach podoktorskich.

Program obejmie maksymalnie 51 postdoków reprezentujących różne dyscypliny. Osoby wyłonione w naborze zostaną zaproszone do przedstawienia i rozwinięcia swoich projektów badawczych pod hasłem "możliwości i wyzwania dla miast w ramach obszarów zainteresowania YUFE: zrównoważony rozwój, społeczeństwo cyfrowe, dobrostan obywateli i tożsamość europejska".

Realizacja projektów badawczych w wybranym przez siebie uniwersytecie YUFE będzie w pełni autonomiczna.

Stanowiska, na których uczestnicy będą pracować przez 36 miesięcy trwania programu, będą oferowane we wszystkich uczelniach YUFE w dwóch naborach: w kwietniu i październiku 2023 r.

YUFE4Postdocs zamierza ustanowić nowy standard rozwoju badawczego w ramach sojuszu, a nawet poza nim - mówi Anne Adams z Wydziału R&I Uniwersytetu w Antwerpii. - Projekt będzie również wpływał na miasta, regiony i społeczności poprzez prowadzenie wysokiej jakości badań naukowych o znaczeniu społecznym w perspektywie krótko- i długoterminowej. Z całą pewnością prowadzone działania będą miały wpływ na życie uczestniczących w programie osób. Dzięki YUFE4Postdocs uniwersytety YUFE i ich partnerzy w miastach i regionach chcą szkolić "przyszłościową" grupę naukową, czyli osoby, które na rynku pracy cechują się otwartym umysłem i mogą budować karierę na uniwersytecie i poza nim.

YUFE wśród najbardziej obiecujących inicjatyw

YUFE w naszym mieście

Artykuł zawiera galerię

YUFE matchmaking - razem po grant