Puszka WOŚP, w tle rozgrywka meczu koszykarskiego Życie kampusu

Rekordowo duże serca

Niemal o 10 tysięcy złotych wolontariusze akcji WNoPiB dla WOŚP pobili rekord zbiórki funduszy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku sztabowi z UMK udało się zebrać 26 915,98 złotych.

Finał tegorocznej edycji WNoPiB dla WOŚP odbył się w ostatni weekend stycznia. Rozpoczęła go impreza taneczna w Od Nowie. Kolejnego dnia odbyły się rozgrywki w turnieju Deluxe Ski Jump, a dzień później w Uniwersyteckim Centrum Sportowym rozegrane zostały turnieje koszykówki 3x3. Do puszek, oprócz funduszy zebranych podczas tych wydarzeń, trafiły także pieniądze z licytacji fantów przekazanych przez przyjaciół i sympatyków akcji.

Warto podkreślić, że kwota zebrana przez sztab UMK we wszystkich dotychczasowych edycjach WNoPiB dla WOŚP przekroczyła 100 tysięcy złotych.

proj. WNoPiB dla WOŚP

Przygotowania do finału trwały już od początku stycznia, kiedy ruszyła akcja "Krokuj z nami". Każdy przebyty podczas treningów kilometr to złotówka w skarbonce WOŚP. Akcja trwała do 17 stycznia i spotkała się z dużym zainteresowaniem. Łączny pokonany dystans to ponad 1600 km. Przez cały czas można było dorzucić się również do eSkarbonki założonej przez dr. Wojciecha Peszyńskiego z Wydziału Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie, do której trafiło łącznie 3908 złotych.

30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy poświęcony był zakupowi sprzętu medycznego do diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci.

Ramię w ramię z WOŚP

Szybkie randki z nauką