Drużyna siatkarzy AZS UMK z pucharem 50. Turnieju Kopernikańskiego Drużyna siatkarzy AZS UMK z pucharem 50. Turnieju Kopernikańskiego Sport

Siatkówka wysokich lotów

— UCS UMK

Jubileuszowy turniej o Puchar Rektora UMK okazał się szczęśliwy dla siatkarzy AZS UMK, którzy bez straty seta wygrali wszystkie rozegrane pojedynki. Wśród kobiet najlepsze okazały się reprezentantki Uniwersytetu Gdańskiego.

50. edycja najstarszego w Polsce siatkarskiego turnieju reprezentacji uniwersyteckich odbywała się od 1 do 3 kwietnia 2022 r. w Uniwersyteckim Centrum Sportowym UMK. Na boisku spotkały się drużyny z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika, Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Warszawskiego, Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Klasyfikacja turnieju kobiet:

1. Uniwersytet Gdański
  2. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  3. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  4. Uniwersytet Warszawski
  5. Katolicki Uniwersytet Lubelski

Klasyfikacja turnieju mężczyzn:

1. Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu
  2. Uniwersytet Gdański
  3. Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu
  4. Katolicki Uniwersytet Lubelski
  5. Uniwersytet Warszawski

Tradycyjnie wybrano również najlepsze zawodniczki i zawodników poszczególnych zespołów uczelnianych. Nagrodami MVP zostali docenieni: Marcelina Kruszyńska i Kamil Januszewski z UAM, Agata Leonowicz-Kleczkowska i Miłosz Rogalski z UW, Magdalena Łysiak i Mateusz Behrendt z UG, Łucja Pietrzak i Emil Żuchnik z KUL oraz Oliwia Zarębska i Radosław Orzechowski z UMK. Nagrodę MVP dla zawodniczki turnieju otrzymała reprezentantka UG Agata Chyła, zaś MVP u mężczyzn przyznano Maciejowi Piaseckiemu z UMK.

Jubileuszowa edycja turnieju była okazją do podsumowania i uhonorowania zaprzyjaźnionych trenerów zespołów uczelnianych, którzy otrzymali specjalnie przygotowane na tę okazję pamiątkowe siatkarskie anioły. Dyrektor UCS prof. Piotr Błajet w imieniu JM Rektora UMK w Toruniu wręczył również Honorowe Medale 50. edycji Turnieju Kopernikańskiego. Otrzymały je osoby tworzące historię toruńskiego akademickiego turnieju siatkarskiego.

Szczegółowe informacje i galeria zdjęć

Turniej Kopernikański

W sportowej czołówce Torunia