Mateusz Kołodziejski został złotym medalistą Mistrzostw Polski PZLA w skoku wzwyż Zawodnik w momencie przeskakiwania przez poprzeczkę podczas konkurencji skoku wzwyż Sport

Skok na podium

Złoto Mateusza Kołodziejskiego, srebrny medal Anny Matuszewicz i wysokie lokaty reprezentacji studentów i studentek UMK – to bilans 41. PZLA Mistrzostw Polski U23.

Blisko 400 zawodników i zawodniczek ze 123 klubów lekkoatletycznych z całej Polski wzięło udział w tegorocznych Mistrzostwach Polski U23 w lekkoatletyce, które odbyły się 13-14 lipca w Lublinie.

Mistrzem skoku wzwyż został Mateusz Kołodziejski, student fizjoterapii na UMK i zawodnik sekcji lekkoatletycznej CWZS Zawisza Bydgoszcz. Mateusz wynikiem 2,21 m zagwarantował sobie najwyższą lokatę i do domu wrócił ze złotym medalem.

Na drugim miejscu podium w skoku w dal stanęła Anna Matuszewicz, studentka prawa na UMK i członkini Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu. Srebrny medal zdobyła dzięki skokowi na odległość 6,26 m.

Sztafeta kobiet 4x100 m z udziałem studentek z UMK dobiegła do mety jako szósta, osiągając łączny czas 48.1 s. W biegu wystartowały: Anna Kłosińska (studentka psychologii), Anna Rejchert (studentka prawa), Anna Matuszkiewicz (studentka prawa) i Wiktora Pyskło.

W biegach długodystansowych uczestniczył Jędrzej Poczwardowski, student psychologii. Na dystansie 1500 m zajął 8. miejsce z czasem 3:55.82. Wystartował także w biegu na 800 m, który ukończył z czasem 1:54.94, co dało mu 13. pozycję.

Anna Rejchert wzięła udział także w konkurencji biegów krótkodystansowych. 200-metrowy dystans pokonała w czasie 25.14 s, co zapewniło jej 11. miejsce w klasyfikacji, a w biegu na dystansie 100 m uzyskała czas 12.11 s, dzięki czemu znalazła się na 10. lokacie. W dwóch konkurencjach lekkoatletycznych wzięła udział również Anna Kłosińska, która – oprócz biegu – spróbowała swoich sił także w trójskoku kobiet, gdzie wywalczyła 8. miejsce, skacząc łącznie 12,22 m.

Mateusz Kołodziejski (ur. 22. 06. 2002 r.) – polski lekkoatleta specjalizujący się w skoku w dal. Zawodnik sekcji lekkoatletycznej CWZS Zawisza Bydgoszcz, a także student Uniwersytetu Mikołaja Kopernika na kierunku fizjoterapia na Wydziale Nauk o Zdrowiu, uczestnik Programu kariera dwutorowa. Do jego ostatnich osiągnięć należy zdobycie pierwszego miejsca na 41. PZLA Mistrzostwach Polski U23 (2024), srebra na Halowych Mistrzostwach Polski (2024) czy złota na Mistrzostwach Polski U23 (2023). W rankingu worldathletics.org znajduje się aktualnie na 92. pozycji.

Anna Matuszewicz (ur. 05. 04. 2003 r.) – polska lekkoatletka, zawodniczka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu oraz studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK i uczestniczka Programu kariera dwutorowa. Oprócz zdobytego srebra na 41. PZLA Mistrzostw Polski U23 do jej osiągnięć należą m.in. złoto i srebro Halowych Mistrzostw Polski (2024) w skoku w dal, a także złoto Akademickich Mistrzostw Polski w biegu na 200 m (2023) oraz złoto międzynarodowych zawodów w Mariborze (2022). W rankingu worldathletics.com w kategorii skok w dal kobiet znajduje się na 95. miejscu.

Anna Kłosińska (ur. 28. 03. 2003 r.) – polska lekkoatletka, reprezentantka Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu oraz studentka psychologii na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika i uczestniczka Programu kariera dwutorowa. Brązowa medalistka Halowych Mistrzostw Polski w sztafecie 4x200 m (2024). Zdobywczyni trzeciego miejsca w trójskoku podczas Mistrzostw Polski U23 (2024) oraz w biegu na 60 m podczas 2. Ogólnopolskich Halowych Zawodów Lekkoatletycznych.

Jędrzej Poczwardowski (ur. 29. 06. 2002) – polski lekkoatleta specjalizujący się biegach średniodystansowych (800m, 1500m, 2000m). Zawodnik toruńskiego Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego, student psychologii na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych, a także uczestnik Programu kariera dwutorowa. Srebrny medalista Akademickich Mistrzostw Polski na dystansie 800 m (2024). Zdobywca srebrnego (1500 m) i brązowego (2000 m) medalu podczas ogólnopolskich halowych zawodów lekkoatletycznych (2024).

Anna Rejchert (ur. 27. 10. 2004 r.) – polska lekkoatletka specjalizująca się w biegach krótkodystansowych (60m, 100m, 200m). Członkini Miejskiego Klubu Lekkoatletycznego w Toruniu oraz uczestniczka Programu kariera dwutorowa i studentka prawa na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Złota medalistka Akademickich Mistrzostw Polski na dystansie 200 m (2024). Zdobywczyni brązowego medalu w sztafecie 4x200 m podczas Halowych Mistrzostw Polski (2024). Podczas mistrzostw w słowackiej Bańskiej Bystrzycy stanęła na szczycie podium sztafety 4x100 m (2023).

Wicemistrzyni kolarskiego toru

Gotowi na Paryż

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Wioślarskie sukcesy w Rotterdamie