Złote medalistki i brązowi medaliści Akademickich Mistrzostw Świata w wioślarstwie Kolaż złożony z dwóch pozowanych zdjęć wioślarskich czwórek kobiet i mężczyzn oraz z dwóch zdjęć osad kobiet i mężczyzn podczas wyścigu Sport

Wioślarskie sukcesy w Rotterdamie

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Kinga Stałęga i Dominik Gałka z sekcji wioślarskiej AZS UMK zakończyli Akademickie Mistrzostwa Świata w Rotterdamie z dwoma medalami. Do Polski przywieźli złoto i brąz.

Studiująca medioznawstwo Kinga Stałęga wraz z Zuzanną Lesner, Weroniką Kaźmierczak i Anną Potrzuską pewnie sięgnęły po złoty medal. Dziewczyny objęły prowadzenie od początku biegu i prowadziły do samego końca. Dystans pokonały w 06:37.60.

Drugi medal wywalczył Oskar Streich, student turystyki i rekreacji. W składzie z Bartłomiejem Sopońskim, Bartoszem Bartkowskim i Emilianem Jackowiakiem wywalczył trzecie miejsce, osiągając czas 06:04.12.

Dominika Gałka (studentka psychologii) oraz Julia Hakobyan (studentka zarządzania) w konkurencji dwójki kobiet dopłynęły do mety tuż za najlepszą trójką. Czwarte miejsce wywalczyły w czasie 07:32.27.

Dominika Gałka i Julia Hakobyan podczas wyścigu

Kinga Stałęga (ur. 03.01.2005) - polska wioślarka, zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, studentka medioznawstwa na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Złota medalistka Akademickich Mistrzostw Świata oraz III Pucharu Świata (2024). W tegorocznych regatach kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, które odbyły się w Lucernie, zajęła czwarte miejsce.

Oskar Streich (ur. 05.01.2001) - polski wioślarz, zawodnik sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, student turystyki i rekreacji na Wydziale Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej. Brązowy medalista tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata. Zdobywca pierwszego miejsca Mistrzostw Świata U23 (2023) oraz trzeciego miejsca w II Pucharze Świata (2022).

Dominika Gałka (ur. 31.08.2002) - polska wioślarka, zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, studentka psychologii na Wydziale Filozofii i Nauk Społecznych. Wraz z Julią Hakobyan zajęła czwarte miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata. Do innych jej osiągnięć należy zdobycie piątego miejsca w Mistrzostwach Europy (2024).

Julia Hakobyan (ur. 22.10.2004) - polska wioślarka, zawodniczka sekcji wioślarskiej AZS UMK Toruń, studentka zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Wraz z Dominiką Gałką zajęła czwarte miejsce podczas tegorocznych Akademickich Mistrzostw Świata. W tym roku zdobyła także piąte miejsce w Mistrzostwach Europy. W 2022 r. w Mistrzostwach Świata U19 uplasowała się również na piątej lokacie.