100. Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce odbyły się 27-29 czerwca na bydgoskim stadionie Zawiszy Rozmyte zdjęcie pucharu i medalu, ostrość jest ustawiona na logo UMK w tle Sport

Lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Trzydniowe zmagania sportowe podczas 100. Mistrzostw Polski w lekkoatletyce zakończyły się sukcesami studentek i studentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Na bydgoskim stadionie Zawiszy wywalczyli łącznie cztery medale.

Pierwszy dzień zmagań drużyny z UMK rozpoczął trójskok Kacpra Rudnika (MKL Toruń). Student sportu i wellness pokonał łącznie 14.93 m, co zagwarantowało mu 6. miejsce.

W biegu na 100 m brązowy medal zdobył Adrian Brzeziński (MKL Toruń), student biologii sądowej. Zawodnik pokonał dystans w czasie 10.67 s. Na tym samym dystansie wystartowała Zuzanna Borzewska (MKL Toruń), absolwentka sportu i wellness, która zajęła 14. miejsce z czasem 11.99 s. W rywalizacji biegowej z konkurencją zmierzyła się także Kinga Gacka, studentka fizjoterapii. W biegu eliminacyjnym zawodniczka BKS Bydgoszcz zajęła 4. miejsce z czasem 52.70 s. 15. miejsce na dystansie 1500 m zajął Jędrzej Poczwardowski (MKL Toruń), student psychologii. Tę konkurencję zakończył w czasie 3:53,08 min.

Drugiego dnia srebro w skoku wzwyż wywalczył Mateusz Kołodziejski (CWZS Zawisza Bydgoszcz SL), student fizjoterapii. Na drugim miejscu uplasował się z wynikiem 2,12 m. Rewelacyjnym skokiem w dal popisał się Adrian Brzeziński. Student, skacząc w dal 7,66 m, do swojej kolekcji medalowej dołączył srebro. Skok w dal wykonała także Anna Matuszewicz (MKL Toruń), studentka prawa, która z wynikiem 6,42 m wywalczyła czwarte miejsce w klasyfikacji.

Ostatniego dnia w konkurencji chodu sportowego na 10 tys. metrów zaprezentowały się studentka kognitywistyki Magdalena Żelazna (AZS AWF Gorzów) i studentka zarządzania Kinga Waleriańczyk (KMKL Sztorm Kołobrzeg). Magdalena uzyskała czas 47:53,12 min, co zagwarantowało jej brązowy medal, a Kinga dotarła na metę z czasem 50:04,76 min i w klasyfikacji zajęła 4. miejsce.