Twarz uśmiechniętej kobiety w okularach, zdjęcie monochromatyczne Życie kampusu

Słowo o wizerunku naukowca

Wykład online dotyczący budowania widoczności i wizerunku naukowców zainauguruje serię spotkań pod hasłem "LOGOS" przygotowaną przez Inicjatywę Doskonałości – Uczelnię Badawczą.

Program "LOGOS" zakłada realizację cyklu otwartych szkoleń dla społeczności UMK, przede wszystkim studentów i doktorantów. Tematyka spotkań będzie koncentrować się wokół zasad planowania i prowadzenia badań naukowych, a także sposobów organizacji kariery naukowej. Wystąpienia prowadzone będą przez naukowców o znaczącym dorobku - zarówno z Polski, jak i z zagranicy, a dotyczyć będą metodologii badań naukowych w dziedzinach, w których są ekspertami. Wykłady zaplanowano w trzech odrębnych ścieżkach: (1) nauki humanistyczne, społeczne i o sztuce, (2) nauki ścisłe i techniczne oraz (3) nauki o życiu. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu, a ich treści prezentowane będą w języku polski lub angielskim.

Pierwszy wykład rozpocznie się 20 stycznia 2022 r. o godz. 17:00. Poprowadzi go Natalia Osica, socjolożka wyspecjalizowana w zakresie komunikacji społecznej, założycielka pro science, pierwszej w Polsce firmy doradczej, która wspiera naukowców, instytuty naukowe i badawcze oraz uczelnie w budowaniu widoczności, wizerunku i relacji z otoczeniem. Wydarzenie transmitowane będzie za pośrednictwem UMK TV.

Wykład Natalii Osicy poruszy kwestie związane z tym, po co i jak włączyć w ścieżkę kariery naukowej takie działania, jak wystąpienia publiczne, aktywność w mediach społecznościowych czy tworzenie wideo lub podcastów. Po wykładzie będzie można wziąć udział w otwartych konsultacjach z prelegentką. Aby zapisać się na konsultacje indywidualmne, należy przesłać wiadomość na adres: badawczydlastudenta@umk.pl, tytule wiadomości wpisując "LOGOS – indywidualne konsultacje". W treści należy wskazać swoje imię i nazwisko, kierunek i rok studiów oraz numer telefonu.

Wydarzenie na Facebooku

Owady na tropie

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film Artykuł zawiera podcast

Biomedyczne Tango