Otwarcie społecznego ogrodu przy Kopernikańskim Ośrodku Integracji zaplanowano na 21 marca. Miesiąc wcześniej rozpoczną się spotkania informacyjne Życie kampusu

Społeczny ogród wyrośnie na UMK

Przy Kopernikańskim Ośrodku Integracji UMK powstanie ogród społeczny, w którego tworzenie mogą włączyć się wszystkie chętne osoby nie tylko z Uniwersytetu, ale też z miasta i okolic.

Ogród społeczny "Jadalne miasto" znajdzie się na terenie kampusu UMK przy Kopernikańskim Ośrodku Integracji (dawna stacja pomp Nowe Bielany, ul. Olszewskiego 16) i będzie funkcjonował przez cały sezon. Pod okiem miejskiej ogrodniczki Pauliny Jeziorek społeczność Uniwersytetu i miasta, będzie uprawiać warzywa, owoce, zioła, organizować spotkania edukacyjne, pracować i razem się relaksować.

Spotkania informacyjne dotyczące tworzenia ogrodu odbędą się w Instytucie Psychologii UMK w Toruniu, ul. Gagarina 39 (dawny budynek Akademickiej Przychodni Lekarskiej) w auli nr 101:

Jadalne miasto – miejskie uprawy #1

21 lutego 2023 (wtorek) godz. 17:30 – 19:00

Pierwsze spotkanie wprowadzające połączone będzie z wykładem na temat ogrodów społecznych. Będzie to okazja, by dowiedzieć się, czym są i dlaczego powstają, poznać najciekawsze przykłady z Polski i ze świata, zobaczyć, jak działa jeden z pierwszych ogrodów społecznych w Polsce – Wspólny Ogród SDK w Warszawie.

Jadalne miasto - miejskie uprawy #2

7 marca (wtorek) godz. 17:30-19:00

Spotkanie o kształcie ogrodu społecznego powstającego na terenie kampusu UMK. W jego budowie i tworzeniu można uczestniczyć, pomagając fizycznie lub wspierając nas swoją obecnością. Spotkanie jest połączone z wykładem na temat ogrodów społecznych i farm miejskich. Będzie można dowiedzieć się, dlaczego uniwersytety prowadzą eksperymenty, a miasta kształtują swoje polityki tak, by więcej żywności było produkowane w mieście i dlaczego ogrodnictwo miejskie to zawód przyszłości.

Otwarcie ogrodu planowane jest na dzień 21 marca 2023 godz. 17.30.

Więcej informacji: https://www.umk.pl/yufe/dla-spoleczenstwa/
Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1194711528084117/?ref=newsfeed

Kopernikański Ośrodek Integracji

Artykuł zawiera galerię