Uniwersyteckie Liceum Ogólnokształcące świętuje 25-lecie istnienia Zdjęcie z drona przedstawiające młodzież i pracowników ULO na tle budynku szkoły Życie kampusu

Srebrny jubileusz ULO

— Marcin Behrendt
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

– Szkoła jest dumą naszej uczelni, naszego miasta, naszego kraju. To tu młodzi ludzie mają szansę zobaczyć, na jak wiele ich stać – napisał rektor UMK prof. dr hab. Andrzej Sokala w liście do społeczności Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego z okazji 25-lecia istnienia placówki.

Pierwsi uczniowie progi ówczesnego Zespołu Szkół Uniwersytetu Mikołaja Kopernika Gimnazjum i Liceum Akademickiego w Toruniu przekroczyli w 1998 r. Placówka jest pierwszą w Polsce szkołą dla wybitnie uzdolnionych uczniów. Swoją tradycją nawiązuje do działającego od XVI w. Gimnazjum Akademickiego, słynnej toruńskiej szkoły wyższej doby staropolskiej oraz powołanego przy Uniwersytecie Wileńskim Państwowego Liceum im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich.

Społeczność ULO świętował jubileusz 25-lecia w auli uniwersyteckiej. List do zgromadzonych napisał rektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. "Szkoła jest dzieckiem zmian, które nastąpiły w Polsce po 1989 r. Pierwsze lata polskiej demokracji to czas wiary, nadziei, wielkiego entuzjazmu i poczucia wolności. Mieliśmy wrażenie, że wszystko jest możliwe, jeśli się tylko tego chce. Chcieliśmy na naszym uniwersytecie stworzyć coś zupełnie innego, wierzyliśmy że polską szkołę można zmienić, także tu w kraju, że na obrzeżach zachodniego świata są talenty, które mogą świat podbijać. Nie myliliśmy się" – napisał prof. Andrzej Sokala.

Zdjęcie nowego sztandaru ULO, nieostre postacie prowadzących uroczystośc
W czasie uroczystości nadano szkole sztandar, a nauczyciele i pracownicy odebrali Nagrody Rektora i Dyrektora szkoły
fot. Andrzej Romański

– Ta nieprzeciętna szkoła dla nieprzeciętnych młodych ludzi od 25 lat nieustannie uskrzydla, zachęcając do ciągłego rozwoju, dając narzędzia do pracy nad lepszą wersją siebie i świata – mówiła w czasie uroczystości dr Beata Trapnell, dyrektor ULO. – Tworząc historię tej jedynej w skali kraju szkoły chciałabym, aby naszym celem było rozwijanie kompetencji zanurzonych w wartościach , które przygotowują was, młodzi ludzie, do życia w zmieniającym się świecie. Chciałabym, abyśmy dziś, słuchając historii szkoły od GiLA do ULO, skupili się na tym, jakie są nasze korzenie i co nam daje nasza szkolna Alma Mater po to, abyśmy uskrzydleni przeszłością z ufnością i radością wylatywali w przyszłość.

W czasie uroczystości nadano szkole sztandar, a nauczyciele i pracownicy szkoły odebrali Nagrody Rektora i Dyrektora placówki.

Rok szkolny 2023/2024 rozpoczęło 383 uczniów i uczennic ULO. Szkoła kształci młodzież w klasach o trzech profilach: matematyczno-informatyczno-fizycznym, biologiczno-chemicznym i biznesowym. Placówka jest jedną z najlepszych szkół średnich w Polsce, kilkukrotnie wygrywała ranking miesięcznika Perspektywy. Szkoła znana jest m.in. z sukcesów swoich uczniów na licznych olimpiadach przedmiotowych oraz bardzo wysokich wyników matur. Organem prowadzącym szkoły jest Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu.

Zasady udostępniania treści

Galeria

 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
 • Kliknij, aby powiększyć zdjęcie
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Pierwszy dzwonek w ULO

Artykuł zawiera galerię

Nowa dyrektor Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego


W czołówce najlepszych liceów

Strategia UMK: "Kształcenie" personalne

Artykuł zawiera film

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.
Ustawienia zaawansowane
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności. Stosowane przez nas ciasteczka służą wyłącznie do poprawienia funkcjonalności strony. Zbierane dane są przetwarzane w sposób zanonimizowany i służą do budowania analiz i statystyk, na podstawie których będziemy mogli dostosować sposób prezentowanych treści do ogólnych potrzeb użytkowników oraz podnosić ich jakość. W tym celu korzystamy z narzędzi Google Analytics, CUX i Facebook Pixel. Poniżej możliwość włączenia/wyłączenia poszczególnych z nich.
  włącz/wyłącz
Google Analitics

Korzystamy z narzędzia analitycznego Google Analytics, które umożliwia zbieranie informacji na temat korzystania ze stron Portalu (wyświetlane podstrony, ścieżki nawigacji pomiędzy stronami, czas korzystania z Portalu)

CUX

Korzystamy z narzędzia analitycznego CUX, które pozwala na rejestrowanie odwiedzin na stronach Portalu.

Facebook Pixel

Korzystamy z narzędzia marketingowego Facebook Pixel, które umożliwia gromadzenie informacji na temat korzystania z Portalu w zakresie przeglądanych stron.