Srebrny sukces korzykarzy z AZS UMK

— UCS UMK

Koszykarscy reprezentanci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w wielkim stylu wywalczyli drugie miejsce w klasyfikacji uniwersytetów i szóste miejsce w klasyfikacji ogólnej w finale Akademickich Mistrzostw Polski. Organizatorem wydarzenia, które odbyło się 27-30 maja, był Łódzki Akademicki Związek Sportowy.

Podopieczni trenera Kamila Michalskiego rozpoczęli grupowe eliminacje od pewnego zwycięstwa nad reprezentacją Uczelni Łazarskiego z Warszawy, pokonując ich aż 77:44. Mocny początek pozwolił utrzymać wysokie morale drużyny, co bezpośrednio przełożyło się na pokonanie drugiego przeciwnika - Akademii Wychowania Fizycznego w Katowicach. Po czterech niezwykle emocjonujących kwadrach, drużyna AZS UMK przypieczętowała zwycięstwo wynikiem 76:72. Pomimo braku sukcesu w ostatnim meczu fazy grupowej z Politechniką Śląską Gliwice 53:60, drużyna UMK zagwarantowała sobie wyjście z pierwszego miejsca w grupie A.

W meczu ćwierćfinałowym drużyna AZS UMK uległa sile doświadczenia wysokoligowych zawodników Politechniki Opolskiej. Mecz zakończył się wynikiem 70:44, jednakże wynik ten tylko zmotywował naszych zawodników do podjęcia kolejnej walki w nadchodzącym meczu z Uniwersytetem Gdańskim. Reprezentanci UG ostatecznie ulegli spokojnej i pewnej grze koszykarzy z UMK, którzy zwyciężyli 68:60.

Ostatni mecz finałowy koszykarze z UMK rozegrali z Akademią Leona Koźmińskiego. Silni przeciwnicy, intensywny sposób rozgrywek oraz duże natężenie meczy przyczyniły się do wyniku końcowego 64:91 na korzyść przeciwników.

W ostatecznym rozrachunku reprezentanci UMK mogą poszczycić się osiągnięciem, które od wielu lat pozostawało jedynie nieosiągalnym marzeniem.

Lekkoatletyczny skok na podium

Brązowy medal dla judoki