Grupa studentów i studentek idzie korytatrzem w kierunku fotografa Życie kampusu

Start rekrutacji dla obcokrajowców

20 kwietnia ruszyła rekrutacja kandydatów i kandydatek zagranicznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W tym roku chętni mogą wybierać spośród 100 kierunków prowadzonych w języku polskim oraz 17 kierunków w języku angielskim.

W roku akademickim 2022/2023 uruchomionych zostanie pięć nowych kierunków. Architektura wnętrz (s2), sztuka mediów i edukacja wizualna (s2) oraz geografia i kształtowanie środowiska (s1) to nowe kierunki, które zostaną uruchomione w języku polskim. Dla chętnych na studia w języku angielskim powstały dwa nowe kierunki drugiego stopnia: Finance and Accounting oraz Modern Materials for Chemistry and Medicinal Applications.

Kandydaci i kandydatki na studia pierwszego i drugiego stopnia oraz jednolite magisterskie mogą aplikować przez platformę Internetowej Rejestracji Kandydatów. Więcej informacji na temat rekrutacji dla cudzoziemców znajduje się na stronie UMK w zakładce "Kandydaci zagraniczni". Pytania dotyczące rekrutacji należy kierować do Działu Rekrutacji i Spraw Studenckich (e-mail: studywithncu@umk.pl, tel. +48 56 611 22 30).

Osoby, które planują studia w języku polskim, a nie legitymują się certyfikatem znajomości języka, będą mogły przystąpić do egzaminu sprawdzającego kompetencje językowe. Organizacją egzaminu zajmuje się Studium Kultury i Języka Polskiego UMK, a certyfikat wydany przez SKJPO będzie podczas rekrutacji wystarczającym dokumentem potwierdzającym znajomość języka polskiego. Egzamin będzie składał się z części pisemnej i ustnej. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie Studium.

Każdego roku coraz więcej chętnych z zagranicy decyduje się na rozpoczęcie studiów na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika. Aktualnie wśród studentów i studentek UMK 900 osób to obcokrajowcy.

Ku najwyższej jakości kształcenia

Zaprogramuj swój Festiwal