Inno4YUFE to szansa na zdobycie doświadczenia w zakładaniu biznesu Grupa studentów i studentek na kampusie UMK obok basenu Życie kampusu

Startup w podróży

Trwa pilotażowa edycja programu stażowego Inno4YUFE. Osoby uczestniczące w programie mają szansę na poszerzenie swojej wiedzy na temat innowacyjnych rozwiązań dotyczących zakładania swojego biznesu. Mogą też spotkać się z zespołami, które podzielą się swoim doświadczeniem w tym zakresie.

Program daje studentom i studentkom możliwość współtworzenia biznesu i zdobycia nowych kompetencji przedsiębiorczych w startupach. Udział w nim daje obopólne korzyści: stażysta ma szansę uczyć się od osób, które zdobyły doświadczenie w zakładaniu swojego biznesu, a zespół może skorzystać z nowych, świeżych pomysłów nowego uczestnika lub uczestniczki, co przyczyni się do rozwoju pomysłu biznesowego. Osoby chętne do udziału w programie mogą wybierać spośród startupów, które powstały w jednej z uczeni YUFE.

Aby wziąć udział w programie, chętni studenci i studentki powinni spełnić kilka kryteriów:

W zgłoszeniu będzie brana pod uwagę także średnia ocen. Poszczególne uczelnie mogą ustalić dodatkowe kryteria kwalifikacyjne.

Zainteresowani powinni zgłosić się do koordynatorki programu Honoraty Fajgi-Żurańskiej z Centrum Przedsiębiorczości Akademickiej i Transferu Technologii, u której można dowiedzieć się, jakie startupy działają na innych uczelniach: honoratafajga@umk.pl.

Więcej szczegółów można znaleźć również w broszurze informacyjnej.

Podsumowanie zajęć dydaktycznych

Chemicy na fali medali

Ponadczasowy prezent dla Kopernika

Noblowska inauguracja