Sterowiec Wolność - przez Piotrków do Torunia

"Sterowiec Wolność" dr Katarzyny Łyszkowskiej z Wydziału Sztuk Pięknych UMK dostał się do finałowej wystawy VI Piotrkowskiego Biennale Sztuki jako jedna z 67 prac wyłonionych z 903 nadesłanych do konkursu. Wkrótce projekt będzie eksponowany również w Toruniu.

Pokaz "Sterowca Wolność" w Piotrkowie Trybunalskim potrwa o 19 do 23 października w tamtejszej Galerii Focus Mall. Wernisaż wystawy pokonkursowej Piotrkowskiego Biennale Sztuki odbędzie się 22 października o godz. 18:00 w Ośrodku Działań Artystycznych. Dzień później, w sobotę 23 października o godz. 11:00, rozpocznie się panel dyskusyjny dotyczący założeń biennale, a od godz. 15:00 dr Katarzyna Łyszkowska z Katedry Rysunku UMK poprowadzi otwarte warsztaty na temat wolności. Może w nich uczestniczyć każda osoba zainteresowana pozostawieniem swojego rysunkowego komunikatu, znaku, zdania w długoterminowym (2021-2028 r.) naborze do kolekcji "Wolność".

Dr Katarzyna Łyszkowska i jej "Sterowiec Wolność" podczas sierpniowej prezentacji na Rynku Staromiejskim w Toruniu
Fot. Andrzej Romański

"Sterowiec Wolność" będzie również częścią wystawy indywidualnej dr Katarzyny Łyszkowskiej "Inner-Out", która 28 października o godz. 18:30 zostanie otwarta w Centrum Kultury Dwór Artusa w Toruniu. Będzie to rzadka okazja, by w jednym miejscu zobaczyć wybrane prace artystki odzwierciedlające 15 lat jej działalności twórczej: obiekty, grafiki oraz projekty, które można odczytać w nowym aktualnym kontekście. Podczas ekspozycji prezentowana będzie m.in. etiuda dokumentująca sierpniowy pokaz "Sterowca" na Rynku Staromiejskim w Toruniu oraz premierowy "VI Domek z Kart" z serii autobiograficznych, interaktywnych obiektów z papieru.

Sterowiec eksponowany będzie w Sali Wielkiej Dworu Artusa, a wystawę zakończą 7 listopada warsztaty o wolności, które autorka poprowadzi w godz. 12:00-13:30.

"Sterowiec Wolność" dofinansowano w ramach programu własnego Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku pod nazwą "Rzeźba w przestrzeni publicznej dla Niepodległej – 2021".

Polska jazzowa Od Nowa

Tydzień spięty KLAMRĄ