Życie kampusu

Studenci UMK laureatami StRuNy 2020

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
fot. Facebook StRuNa

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz kolejny znaleźli się wśród laureatów konkursu StRuNa. Oprócz wyróżnień za aktywność naukową kół i organizacji studenckich w mijającym roku, UMK otrzymało nagrodę 10-lecia.

StRuNa to ogólnopolski konkurs dla autorów i promotorów najlepszych projektów naukowych, realizowanych przez studentów i doktorantów, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tym roku na podium w kategorii Debiut Roku 2020 stanęło SKN Prawa Energetycznego "On/Off" działające na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Jest to jedna z nielicznych w Polsce i jedyna w północnej części kraju studencka inicjatywa skupiająca osoby ukierunkowane na rozwój w zakresie szeroko rozumianej energetyki.

Wyróżnienie wśród Kół Naukowych Roku 2020 zdobyli studenci IKN Geriatrii z Collegium Medicum UMK, którzy od trzech lat są doceniani w tej kategorii. To jedyne koło o charakterze medycznym, które znalazło się w grupie wyróżnionych.

Ponadto Uniwersytet Mikołaja Kopernika, jako jedna z pięciu uczelni w Polsce, został wyróżniony nagrodą 10-lecia za największą liczbę laureatów i finalistów w ogólnopolskim plebiscycie Studenckiego Ruchu Naukowego w latach 2011-2020.

Lista wszystkich laureatów

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Absolwent i Ambasador UMK laureatem Nagrody FNP

Prof. Rouba laureatką Nagrody Ministra Kultury


Studentka UMK Mistrzynią Polski w boksie

Pierwsze miejsce za pracę o mieście


Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.