Studentka UMK Mistrzynią Polski w boksie

Aneta Rygielska, studentka kierunku sport i wellness, zdobyła tytuł mistrzowski podczas 20. Mistrzostw Polski Seniorek w Boksie, które w tym roku odbyły się w Wałczu.

Zawodniczka toruńskiego Pomorzanina w walce finałowej skrzyżowała rękawice z Moniką Serafin reprezentującą 06 Kleofas AZS AWF Katowice.

Na dystansie trzech rund, słynąca z doskonałej techniki i taktyki torunianka, górowała nad zawodniczką z Katowic szybkością, siłą i wytrzymałością. W pierwszej rundzie Aneta Rygielska przeważała w dystansie, zadając szereg trafnych kombinacji ciosów po wolnym lewym prostym przeciwniczki. Katowiczanka była w stanie odpowiedzieć tylko nielicznymi, choć mocnymi akcjami w zwarciu. Druga runda to przewaga Anety Rygielskiej, która kilkukrotnie przebiła się przez gardę przeciwniczki kombinacjami mocnych ciosów prostych, a jedna z takich akcji zaowocowała liczeniem Moniki Serafin. W tej rundzie studentka kierunku sport i wellness postawiła na walkę kombinacyjną, zmieniając co chwilę dystans do przeciwniczki. Szybka druga runda znacznie osłabiła zawodniczkę ze Śląska, która zmieniła taktykę w ostatniej rundzie pojedynku i tym razem wyczekiwała ataków Anety Rygielskiej. Zmiana taktyki w początkach rundy doprowadziła do kilku ostrych starć w zwarciu. Jednak już po chwili torunianka przejęła inicjatywę i kontynuowała walkę w dystansie, skutecznie operując lewym prostym.

Aneta Rygielska, laureatka tytułu najlepszego studenta-sportowca roku akademickiego 2018-2019, pewnie wygrała walkę finałową na punkty 5:0 i zdobyła 11. tytuł Mistrzyni Polski.

Wspaniała walka Anety Rygielskiej

Karolina Karasiewicz medalistką Mistrzostw Europy