Aneta Rygielska Sport

Wspaniała walka Anety Rygielskiej

Studentka Aneta Rygielska zwyciężyła w walce Chorwatkę Isidorę Diebnar podczas gali boksu olimpijskiego Suzuki Boxing Night III.

Mecz reprezentacji narodowych Polski i Chorwacji odbył się 24 października. Zawodnicy i zawodnicy walczyli w Centrum Spotkania Kultur w Lublinie. Aneta Rygielska, studentka bezpieczeństwa wewnętrznego oraz sportu i wellness na UMK, weszła do ringu jako pierwsza w meczu w kategorii do 60 kg.  Torunianka, która ma na koncie 200 walk, zmierzyła się z Isidorą Djebnar.

Zawodniczka Pomorzanina Toruń zdobyła przewagę w pierwszych sekundach walki, narzucając rywalce swój styl walki – szybkość, dużą mobilność w ringu oraz celne ciosy. Aneta Rygielska zaprezentowała doskonałe przygotowanie techniczne oraz taktyczne w ringu, w szczególności pracę w dystansie i doskonały lewy prosty. Po trzech, trzyminutowych rundach prowadzonych pod dyktando studentki Uniwersytetu, pewnie zwyciężyła z Isidorą Djebnar na punkty 3:0.

Nagrody Rektora dla sportowców - czas na wnioski

Mistrzyni Polski – Katarzyna Ekwińska