Życie kampusu

Studencka siła YUFE

W YUFE studenci są nie tylko uczestnikami kursów, ale też współtwórcami YUFE Student Journey. Dowodzi tego m.in. ich zaangażowanie podczas wydarzenia Meet & Greet, które odbyło się online.

41 pionierów YUFE Student Journey spotkało się, aby poznać i omówić nadchodzące działania. Podczas Meet & Greet uczniowie mieli okazję podzielić się swoimi opiniami, wyrazić swoje pomysły i zadać pytania.

Jagoda Frost, jedna ze studentek z Maastricht University, podkreśla, że udział w Meet & Greet był dla niej niezwykłym przeżyciem.

Nie tylko udało mi się spotkać innych studentów i pracowników z pozostałych uniwersytetów YUFE, ale także poszerzyć swoją wiedzę na temat różnych aspektów i możliwości, jakie oferuje konsorcjum – mówi. – Bardzo podobała mi się możliwość odwiedzenia różnych pokoi wypoczynkowych i porozmawiania z przedstawicielami partnerskich uniwersytetów. Mam nadzieję, że w przyszłości zobaczę więcej podobnych wydarzeń!

Helena Drmic z Uniwersytetu w Rijece również pomyślała, że ​​Meet & Greet i przyszłe wydarzenia mające na celu spotkanie z innymi pionierami YUFE to dobry pomysł: - Aplikowanie na inny uniwersytet może bywa nieco zagmatwane, z pewnością łatwiej by nam było, gdybyśmy mogli pomagać sobie nawzajem w kwestiach technicznych i organizacyjnych. Ciekawie byłoby również poznać innych studentów YUFE i dowiedzieć się, dlaczego zgłosili się do projektu.

W swoim przemówieniu profesor Martin Paul, przewodniczący YUFE Alliance i prezydent Uniwersytetu w Maastricht, podkreślił, że głos studentów ma zasadnicze znaczenie dla projektowania wizji uniwersytetu europejskiego w YUFE i że inicjatywa może ewoluować tylko dzięki ich wkładowi.

Studenci pomogą mieszkańcom

YUFE Diploma Supplement Track: nabór do pilotażowej edycji

Startuje YUFE Virtual Campus

Uczelnie YUFE gotowe na przyjazd studentów