Życie kampusu

YUFE Diploma Supplement Track: nabór do pilotażowej edycji

Rozpoczęła się pilotażowa edycja programu YUFE Diploma Supplement Track który pozwala studentom z uczelni partnerskich YUFE kształcić się w 10 różnych krajach i uzyskać potwierdzenie swoich osiągnięć dzięki unikalnemu systemowi YUFE Star System.

Rekrutacja do programu potrwa od 30 listopada do niedzieli 6 grudnia 2020 r., do godziny 23:59 CET lub do wyczerpania limity zgłoszeń (40 z każdej uczelni członkowskiej). Wnioski można przesyłać za pośrednictwem nowo uruchomionego YUFE Virtual Campus. Po zakończeniu naboru komisja rekrutacyjna zaprosi do programu 10 studentów z każdej uczelni na podstawie ich kwalifikacji i motywacji.

YUFE Diploma Supplement Track oferuje możliwość uzyskania minimum 12 punktów (ECTS) za kursy akademickie w innej uczelni YUFE (poprzez mobilność wirtualną, mieszaną i/lub rzeczywistą), uczestniczenia w YUFE Academy i kursach wprowadzających oraz podjęcia działań prowadzących do zdobycia gwiazdek YUFE (YUFE Stars) w okresie maksymalnie 2 lat.

Ponieważ YUFE docenia nie tylko osiągnięcia akademickie, ale także wysiłek włożony w mobilność, naukę języków obcych, szkolenia zawodowe, job shadowing i wolontariat społeczny, powstała idea YUFE Stars. Jest to innowacyjny system potwierdzania kwalifikacji dla działań o określonych i spersonalizowanych celach edukacyjnych, które odnoszą się nie tylko do kształcenia uniwersyteckiego. System gwiazdek YUFE Star System składa się z 4 gwiazdek: gwiazdy mobilności (Mobility Star), gwiazdy językowej (Language Star), gwiazdy kariery zawodowej (Professional Star) i gwiazdy obywatelskiej (Civic Star). Zachęcają one studentów, pracowników i osoby uczące się do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego oraz doświadczania możliwości wnoszenia wkładu w życie społeczne i działania o zasięgu ogólnoeuropejskim.

Po zakończeniu "podróży z YUFE" uczestnik programu otrzyma suplement YUFE Diploma Supplement, w którym zostaną również wyróżnione gwiazdki YUFE.

Aby uzyskać dokument YUFE Diploma Supplement, student zobowiązany jest:

Ze względu na pilotażowy charakter programu w tegorocznej edycji YUFE Diploma Supplement Track może wziąć udział tylko niewielka liczba studentów.

Więcej informacji na temat YUFE Diploma Supplement Track: YUFE’s FAQ

Proces składania wniosków odbywa się poprzez portal YUFE Virtual Campus.

Startuje YUFE Virtual Campus

Zostań reprezentantem UMK w Studenckim Forum YUFE

UMK w YUFE Academy

Artykuł zawiera film

Poznaj YUFE, dołącz do YUFE Academy 2020!