Życie kampusu

YUFE Diploma Supplement Track: nabór do pilotażowej edycji

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
fot. Andrzej Romański

Rozpoczęła się pilotażowa edycja programu YUFE Diploma Supplement Track który pozwala studentom z uczelni partnerskich YUFE kształcić się w 10 różnych krajach i uzyskać potwierdzenie swoich osiągnięć dzięki unikalnemu systemowi YUFE Star System.

Rekrutacja do programu potrwa od 30 listopada do niedzieli 6 grudnia 2020 r., do godziny 23:59 CET lub do wyczerpania limity zgłoszeń (40 z każdej uczelni członkowskiej). Wnioski można przesyłać za pośrednictwem nowo uruchomionego YUFE Virtual Campus. Po zakończeniu naboru komisja rekrutacyjna zaprosi do programu 10 studentów z każdej uczelni na podstawie ich kwalifikacji i motywacji.

YUFE Diploma Supplement Track oferuje możliwość uzyskania minimum 12 punktów (ECTS) za kursy akademickie w innej uczelni YUFE (poprzez mobilność wirtualną, mieszaną i/lub rzeczywistą), uczestniczenia w YUFE Academy i kursach wprowadzających oraz podjęcia działań prowadzących do zdobycia gwiazdek YUFE (YUFE Stars) w okresie maksymalnie 2 lat.

Ponieważ YUFE docenia nie tylko osiągnięcia akademickie, ale także wysiłek włożony w mobilność, naukę języków obcych, szkolenia zawodowe, job shadowing i wolontariat społeczny, powstała idea YUFE Stars. Jest to innowacyjny system potwierdzania kwalifikacji dla działań o określonych i spersonalizowanych celach edukacyjnych, które odnoszą się nie tylko do kształcenia uniwersyteckiego. System gwiazdek YUFE Star System składa się z 4 gwiazdek: gwiazdy mobilności (Mobility Star), gwiazdy językowej (Language Star), gwiazdy kariery zawodowej (Professional Star) i gwiazdy obywatelskiej (Civic Star). Zachęcają one studentów, pracowników i osoby uczące się do dalszego rozwoju osobistego i zawodowego oraz doświadczania możliwości wnoszenia wkładu w życie społeczne i działania o zasięgu ogólnoeuropejskim.

Po zakończeniu "podróży z YUFE" uczestnik programu otrzyma suplement YUFE Diploma Supplement, w którym zostaną również wyróżnione gwiazdki YUFE.

Aby uzyskać dokument YUFE Diploma Supplement, student zobowiązany jest:

Ze względu na pilotażowy charakter programu w tegorocznej edycji YUFE Diploma Supplement Track może wziąć udział tylko niewielka liczba studentów.

Więcej informacji na temat YUFE Diploma Supplement Track: YUFE’s FAQ

Proces składania wniosków odbywa się poprzez portal YUFE Virtual Campus.

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Startuje YUFE Virtual Campus

Zostań reprezentantem UMK w Studenckim Forum YUFE


UMK w YUFE Academy

Artykuł zawiera film

Poznaj YUFE, dołącz do YUFE Academy 2020!


Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.