Życie kampusu

Studiuj na UMK!

Rozpoczęła się elektroniczna rejestracja na studia na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zapisy na większość kierunków potrwają do 8 lipca.

Aby wziąć udział w rekrutacji, absolwenci szkół średnich chcący podjąć studia na UMK powinni założyć elektroniczne konto w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów. Oprócz rejestracji w IRK, kandydaci zobowiązani są dokonać opłaty rekrutacyjnej w wysokości 85 zł/kierunek. Na kierunki artystyczne, tj.: architekturę wnętrz, grafikę, konserwację i restaurację dzieł sztuki, malarstwo, sztukę mediów i edukację wizualną opłata wynosi 150 zł.

I tura rejestracji na większość kierunków studiów I stopnia i jednolitych magisterskich zakończy się 8 lipca 2021 r. o godz. 23:59. Kandydaci na studia artystyczne czasu na rejestrację mają nieco mniej: zapisy na architekturę wnętrz, grafikę, konserwację i restaurację dzieł sztuki, malarstwo oraz sztukę mediów i edukację wizualną zakończą się 6 lipca 2021 r. o godz. 23:59. Warto dodać, że egzaminy wstępne na te kierunki studiów nie odbędą się. Kandydat zobowiązany jest przesłać portfolio, autoprezentację oraz oświadczenie do ostatniego dnia rejestracji. Pliki pdf kandydat zamieszcza w systemie IRK.

Ogłoszenie list zakwalifikowanych w I etapie nastąpi 13 lipca 2021 r. o godz. 14:00 w systemie IRK. Kandydaci, którzy zostaną przyjęci, będą zobowiązani do złożenia dokumentów do Uczelnianej Komisji Rekrutacyjnej od 14 do 19 lipca. Ogłoszenie wyników II etapu nastąpi 22 lipca o godz. 14:00, a III etapu - 28 lipca.

Harmonogram rekrutacji

Dodatkowych informacji może udzielić Uczelniana Komisja Rekrutacyjna, która od 1 czerwca odpowiada na wiadomości e-mail i telefony.

Dane kontaktowe

Uniwersytet oferuje w tym roku 5338 miejsc na studiach stacjonarnych pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich na 67 kierunkach oraz 2703 miejsca na studiach drugiego stopnia na 63 kierunkach. Kandydaci chcący studiować w trybie niestacjonarnym mają do wyboru 9 kierunków studiów pierwszego stopnia i jednolitych magisterskich (565 miejsc) i 5 kierunków studiów drugiego stopnia (360 miejsc). Statystyki te nie uwzględniają studiów w języku angielskim, miejsc dla cudzoziemców oraz kierunku lekarskiego, dla którego limit przyjęć określa minister zdrowia. Na stronie www.umk.pl/kandydaci można znaleźć pełną listę wraz z opisami i wymaganiami rekrutacyjnymi.

Srebrny sukces korzykarzy z AZS UMK

Kobiety w świecie techniki