Na podium uczelni pod względem liczby stypendystów oprócz Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu stanęły Uniwersytet Warszawski (49) i Uniwersytet Jagielloński (37). Studenci i studentki w bibliotece siedzą przy biurkach z laptopami, po lewej stronie widać również fragment regału z książkami Życie kampusu

Stypendia dla wybitnych

24 osoby studiujące na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu otrzymały stypendia Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego za znaczące osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe na rok akademicki 2023/2024. UMK jest trzecią uczelnią w kraju z największą liczbą stypendystów.

W tej edycji do Ministerstwa wpłynęło 1068 wniosków, z czego 1048 spełniło warunki formalne. Ostatecznie zespół doradczy zadecydował o przyznaniu świadczeń 386 osobom. Stypendium ministra jest wypłacane jednorazowo, a jego wysokość wynosi 17 tys. zł.

Laureaci i laureatki z UMK:

Wydział Sztuk Pięknych:

Wydział Chemii:

Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych:

Wydział Lekarski:

Wydział Nauk o Ziemi i Gospodarki Przestrzennej:

Wydział Prawa i Administracji:

Wydział Filozofii i Nauk Społecznych:

Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej:

Wydział Nauk Historycznych:

Wydział Nauk o Zdrowiu:

Większą liczbę stypendiów przyznano jedynie osobom studiującym na Uniwersytecie Warszawskim (49) i Uniwersytecie Jagiellońskim (37).

Lista wszystkich laureatek i laureatów

Wielkanoc w międzynarodowym gronie

Artykuł zawiera galerię