Życie kampusu

Szansa dla doktorantów z Ukrainy

W ramach programu "Solidarni z Ukrainą" ukraińscy doktoranci i doktorantki mogą na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu kontynuować prace związane z przygotowaniem rozprawy doktorskiej.

W programie "Solidarni z Ukrainą" mogą wziąć udział obywatele i obywatelki Ukrainy, którzy przybyli do Polski nie wcześniej niż 24 lutego 2022 r. i w roku akademickim 2021/2022 odbywali w Ukrainie studia doktoranckie.

Swoje prace nad doktoratem mogą kontynuować w ramach wybranej szkoły doktorskiej UMK, gdzie mogą liczyć na:

Inicjatywa realizowana jest przez Narodową Agencję Wymiany Akademickiej na zlecenie Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Ministerstwa Zdrowia.

Więcej informacji pod adresem NAWA

Nabór odbywa się w trybie ciągłym. Uczestnicy nie muszą być rekrutowani na cały okres trwania programu "Solidarni z Ukrainą". Mogą być przyjmowani w dowolnym momencie od 1 marca do 30 września 2022.

Zgłoszenia do udziału w programie należy kierować na adres dn@umk.pl. Wymagane dokumenty aplikacyjne to CV i podanie w języku polskim lub angielskim.

Więcej szczegółów na temat działań Uniwersytetu podejmowanych w związku z wojną w Ukrainie można znaleźć na stronie ukraina.umk.pl.

У рамках програми «Солідарні з Україною» українські аспірантки та аспіранти можуть продовжити роботу, пов'язану з підготовкою кандидатської дисертації у Торуньському університеті імені Миколи Коперника.

У програмі «Солідарні з Україною» можуть взяти участь громадянки та громадяни України, які прибули до Польщі не раніше 24-го лютого 2022-го року та у 2021/2022 навчальному році закінчили в Україні аспірантуру.

Вони мають змогу продовжити роботу над дисертацією на обраному дисертаційному відділі  (szkole doktorskiej UMK), де можуть розраховувати на:

Ініціатива реалізується Національним агентством академічних обмінів за дорученням Міністерства освіти та Міністерства охорони здоров'я Польщі.

Більше інформації за адресою NAWA

Набір здійснюється на постійній основі. Учасники та учасниці не зобов'язані бути прийняті на цілий термін дії програми «Солідарні з Україною». Вони можуть зголоситися у будь-який час із 1 березня по 30 вересня 2022 року.

Заявки на участь у програмі потрібно надсилати за адресою  dn@umk.pl. Для подачі заявки необхідними документами є резюме та заява польською або англійською мовою.

Детальніше про діяльність Університету у зв'язку із війною в Україні можна знайти на сторінці ukraina.umk.pl.

Bezpłatne studia dla obywateli Ukrainy

Matematyka w tłumaczeniu

Pomoc prawna dla osób z Ukrainy

Studenci w walce z dezinformacją