Nauki przyrodnicze

Szeroki repertuar grantów dla UMK

19 naukowców z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu znalazło się wśród laureatów kolejnej edycji konkursów OPUS + LAP, SONATA i PRELUDIUM BIS organizowanych przez Narodowe Centrum Nauki. UMK jest jedną z uczelni, które uzyskały najwięcej grantów.

W tej edycji konkursów NCN złożono ponad 3,5 tys. wniosków na łączną kwotę prawie 3,4 mld zł. Na listach rankingowych znalazło się 638 projektów o łącznej wartości niemal 668 mln zł. Najwięcej wniosków nadesłano w grupie nauk ścisłych i technicznych - wsparcie finansowe na kwotę blisko 252 mln zł przyznano 246 projektom. W kategorii nauk o życiu zgłoszonych zostało 1210 wniosków, spośród których do finansowania zakwalifikowano 232 o wartości prawie 319 mln zł. W grupie nauk humanistycznych, społecznych i o sztuce do NCN wpłynęło 1018 wniosków, z czego finansowanie w wysokości ponad 97 mln zł otrzymało 160 z nich.

Laureatami konkursu PRELUDIUM BIS 2 zostali następujący naukowcy z UMK:

Laureatami konkursu SONATA 16 zostali następujący naukowcy z UMK:

Laureatami konkursu OPUS 20 zostali następujący naukowcy z UMK:

Ponadto Interdyscyplinarne Centrum Nowoczesnych Technologii jest częścią konsorcjum w projekcie Narodowego Instytutu Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie pt. "Nowe podejście do obrazowania i szybkiej identyfikacji mikrobiomu w ocenie skutków radioterapii".

Więcej informacji

Nowi profesorowie

Odznaczenie dla historyka

Złoty medal na targach w Moskwie