BIZNESHUB na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania uroczyście zainaugurował swoją działalność 30 marca Zdjęcie z przecięcia wstęgi podczas otwarcia Bizneshubu Nauki społeczne

Tu nauka spotyka się z biznesem

Nawiązywanie i umacnianie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym oraz wsparcie przedsiębiorczości akademickiej – to główna misja BIZNESHUBU, centrum współpracy z biznesem które powstało przy Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK.

BIZNESHUB zainaugurował swoją działalność 30 marca. W uroczystym otwarciu - poza członkami społeczności akademickiej - udział wzięli liczni przedstawiciele biznesu, instytucji publicznych oraz organizacji non-profit.

Głównym celem działalności centrum jest stworzenie platformy wymiany wiedzy, doświadczeń oraz najlepszych praktyk, które pozwolą na rozwijanie innowacyjnych projektów oraz umacnianie relacji między nauką a biznesem. Działania BIZNESHUBU obejmą szereg inicjatyw mających na celu zwiększenie zainteresowania biznesem wśród studentów i wykładowców oraz realizację projektów badawczych, doradczych i szkoleniowych dla przedsiębiorców.

Trzon centrum stanowi zespół w składzie: dr hab. Marlena Ciechan-Kujawa, prof. UMK, prodziekan WNEiZ ds. nauki i współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym), dr Katarzyna Liczmańska-Kopcewicz, ekspertka ds. usług badawczo-rozwojowych, Barbara Jóźwik, specjalistka ds. wsparcia projektów oraz Mariusz Lewandowski, koordynujący jego pracę i odpowiedzialny m.in. za kreowanie inicjatyw łączących biznes z nauką. Z BIZNESHUBEM na stałe współpracować będą także przedstawiciele wszystkich katedr działających na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania.

Zespół BIZNESHUBU (od lewej): prof. Marlena Ciechan-Kujawa, Mariusz Lewandowski, dr Katarzyna Liczmańska-Kopcewicz i Barbara Jóźwik (fot. Andrzej Romański)

Na program otwarcia BIZNESHUBU złożyły się m.in. wystąpienia prof. dr. hab. Wojciecha Wysoty, prorektora UMK ds. nauki oraz dr. hab. Jerzego Boehlke, prof. UMK, dziekana WNEiZ UMK. Część oficjalną wzbogaciła prelekcja na temat wykorzystania sztucznej inteligencji w biznesie, wygłoszona przez eksperta z zakresu AI, Pawła Nogę. Uroczystość uzupełniła sesja networkingowa w ramach kolejnej edycji "Śniadania biznesowego na WNEiZ".

Strona BIZNESHUBU

•  [fot. Andrzej Romański] Kliknij, aby powiększyć zdjęcie