Amblessed Okoli Amblessed Okoli Życie kampusu

Tydzień Tolerancji: Amblessed Okoli

- Tolerancja oznacza dla mnie to, że wszyscy są mile widziani, niezależnie od tego, skąd pochodzą. Bez względu na to, kim są. Każdy ma miejsce przy stole - mówi Amblessed Okoli, studentka kognitywistyki z Nigerii, bohaterka jednego z filmów zrealizowanych przez UMK TV z okazji Tygodnia Tolerancji.

W ramach obchodów Dnia Tolerancji Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotował sześć krótkich filmów z historiami studentów i studentek. Można się z nich dowiedzieć między innymi, dlaczego wybrali UMK i Toruń, czy dobrze się tu czują, a także czym jest dla nich tolerancja. Bohaterką pierwszego filmu, którego premiera towarzyszyła obchodom Tygodnia Tolerancji, jest Patrycja Przybylska, studentka biotechnologii. W kolejnych materiałach wystąpili również Volodymyr Tkachenko, pochodzący z Ukrainy student zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania oraz Syifa Hasanah, studentka Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych. W najnowszym filmie mamy okazję poznać Amblessed Okoli, studentkę kognitywistyki, która przyjechała na studia na UMK z Nigerii:

Filmy publikowane będą cyklicznie co tydzień. Wszystkie będą dostępne na kanale UMK TV.

Tydzień Tolerancji: Volodymyr Tkachenko

Tydzień Tolerancji: Syifa Hasanah

UMK w Tygodniu Tolerancji

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film