Życie kampusu

Tydzień Tolerancji: Syifa Hasanah

- Tolerancja jest dla mnie jak mądre postrzeganie zróżnicowania tęczy, dostrzeganie wrodzonego piękna jej powiązanych ze sobą kolorów – mówi Syifa Hasanah, studentka kognitywistyki z Indonezji, bohaterka jednego z filmów zrealizowanych przez UMK TV z okazji Tygodnia Tolerancji.

W ramach obchodów Dnia Tolerancji Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu przygotował sześć krótkich filmów z historiami studentów i studentek. Można się z nich dowiedzieć między innymi, dlaczego wybrali UMK i Toruń, czy dobrze się tu czują, a także czym jest dla nich tolerancja. Bohaterką pierwszego filmu, którego premiera towarzyszyła obchodom Tygodnia Tolerancji, jest Patrycja Przybylska, studentka biotechnologii. W kolejnym materiale wystąpił Volodymyr Tkachenko, pochodzący z Ukrainy student zarządzania na Wydziale Nauk Ekonomicznych i Zarządzania. Dzięki krótkiej produkcji możemy bliżej poznać również Syifa Hasanah, studentkę Wydziału Filozofii i Nauk Społecznych:

Filmy publikowane będą cyklicznie co tydzień. Wszystkie będą dostępne na kanale UMK TV.

Tydzień Tolerancji: Volodymyr Tkachenko

UMK w Tygodniu Tolerancji

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Międzynarodowy kampus UMK