W ekosystemie nauki i biznesu
Jak naukowcy przekuwają swoją wiedzę akademicką w tworzenie własnych startupów? Nad połączeniem nauki z biznesem podczas spotkania w Interdyscyplinarnym Centrum Nowoczesnych Technologii zastanawiali się przedstawiciele spółek spin-off powstałych przy Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu i reprezentanci ekosystemu komercjalizacji oraz innowacji deep-tech.
Głównym celem wydarzenia zorganizowanego przez STARTOVA.PL, które odbyło się 20 września w ICNT, było przedstawienie praktycznych aspektów przekuwania wiedzy akademickiej w tworzenie własnych startupów. Podczas spotkania uczestniczki i uczestnicy rozmawiali m.in. o poprawie funkcjonowania środowiska innowacji oraz o źródłach inspiracji do współpracy międzysektorowej BIZ/GOV/SCI.
Naszym zadaniem jest stworzenie jak najlepszych warunków do tego, by uczelniane spin-offy mogły rozwijać swoje projekty, zamiast zamykać je w szufladzie. Tego nie da się zrobić w pojedynkę. Dlatego dziękuję wszystkim partnerom i gościom, którzy swoją siłę, czas i zaangażowanie kierują w stronę naszych naukowców - powiedziała podczas spotkania Alina Jaworska, prezes STARTOVA.PL.
Formuła spotkania obejmowała pięć krótkich prezentacji tematycznych oraz część networkingową w formie speed meetingu. Podczas czterominutowych rozmów udało się rozpoznać wzajemne oczekiwania wszystkich grup oraz omówić wizję rozwoju obszaru B+R. Spotkania cieszyły się dużym zainteresowaniem i aktywnością uczestników, w których udział wzięło ponad 50 zainteresowanych stron.
Aktualnie STARTOVA.PL posiada w swoim portfolio 23 spółki spin-off. Ich działalność obejmuje m.in. nauki medyczne, fizyczne i chemiczne.