WNEiZ umacnia się w elicie

Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu po raz kolejny uzyskał prestiżową, międzynarodową akredytację AACSB. Będzie ona obowiązywać do roku akademickiego 2025/2026.

AACSB International (The Association to Advance Collegiate Schools of Business) to najdłużej działająca na świecie organizacja akredytująca szkoły wyższe realizujące programy nauczania z zakresu ekonomii, zarządzania, finansów i rachunkowości na studiach licencjackich, magisterskich i doktoranckich.

Przyznana WNEiZ akredytacja to rozpoznawalny na całym świecie znak jakości potwierdzający, że dana instytucja edukacyjna spełnia najwyższe standardy oraz zobowiązuje się do ciągłego samodoskonalenia i rozwoju.

Obecnie akredytację AACSB posiada około 5 proc. najlepszych szkół biznesu na świecie: łącznie 926 podmiotów z 60 krajów, w tym tak renomowane uczelnie jak Harvard University, Massachusetts Institute of Technology, Yale University i London Business School. Wydział Nauk Ekonomicznych i Zarządzania UMK w Toruniu jest jedną z dwóch uczelni w Polsce posiadających tę akredytację, w tym jedyną uczelnią publiczną.

Przedłużenie okresu obowiązywania akredytacji AACSB (WNEiZ UMK po raz pierwszy akredytację otrzymał w 2015 roku) to wynik długoletniego i angażującego społeczność akademicką procesu dostosowania się do 15 standardów AACSB, skupionych m.in. na zarządzaniu strategicznym, innowacjach, standardach nauczania, zaangażowaniu pracowników i studentów w życie akademickie oraz rozwój ich karier zawodowych. Wpływa to na fakt, że akredytacja AACSB jest wyjątkowo wysoko ceniona zarówno w środowisku edukacyjnym, jak i biznesowym, zwiększając tym samym przewagę konkurencyjną absolwentów akredytowanych uczelni na rynku pracy.

Więcej informacji oraz pełna lista uczelni, którym przedłużono akredytację AACSB

Więcej informacji o procesie akredytacyjnym na WNEiZ UMK

Prestiżowa akredytacja dla ekonomistów

Kolejna poradnia studencka otwarta!

Strategia UMK: mocna nauka

Nagrodzone publikacje