Nauki społeczne

Wracają "Wtorki z psychologią"

Instytut Psychologii UMK zaprasza do udziału we "Wtorkach z psychologią" online. Najbliższy wykład odbędzie się 27 kwietnia o godz. 18:00. Tematem spotkania będzie "Troska, sprawiedliwość, a może coś jeszcze... Skąd nasz umysł wie, co jest dobre, a co złe?", który poprowadzi dr Tomasz Jarmakowski-Kostrzanowski z Katedry Psychologii Społecznej i Środowiskowej.

W swoim wykładzie dr Tomasz Jarmakowski-Kostrzanowski rozważy, jakie czynniki sprawiają, że jedne zachowania są dla ludzi wątpliwe moralnie, a inne godne pochwały. Prelegent zwróci uwagę także na różnice w ocenie moralnej niektórych zachowań. Czy brzydki zapach może powodować, że dane zachowanie zostanie uznane za bardziej niemoralne?

Podczas kolejnych wykładów zostaną poruszone wątki dotyczące doświadczenia pandemii, jej społecznych skutków i sposobów radzenia sobie z trudnościami oraz psychologiczne aspekty kina poetyckiego. Dr Bibianna Bałaj i dr Kamila Łaszewska opowiedzą o tym, co po roku trwającej nieprzerwanie pandemii wiadomo z badań naukowych w tym obszarze oraz na możliwych sposobach radzenia sobie z doświadczanymi trudnościami. Dr Łukasz Miciuk opowie o mniej oczywistych związkach filmu z psychologią, czyli o metaforach w kinie poetyckim na przykładzie twórczości Krzysztofa Kieślowskiego.

Wykłady będą odbywały się za pośrednictwem kanału Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy na platformie YouTube. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Podczas prelekcji będzie można zadawać pytania na czacie.

Harmonogram najbliższych spotkań:

Lek na lęk. Z psychologiem o pandemii

Kto nie wierzy w zmianę klimatu i dlaczego?

Pani dyrektor od wsparcia i rozwoju

Poznajmy się - Tydzień Ośrodka Wsparcia i Rozwoju

UMK, w czym możemy pomóc?