Zbiórka na rzecz bezdomnych zwierząt prowadzona jest w kilkunastu punktach na terenie UMK Oklejony papierem świątecznym karton na artykuły dla zwierząt Życie kampusu

Wsparcie dla zwierzaków ze schroniska

Studenci i studentki UMK zachęcają do udziału w zbiórce karmy i innych darów na rzecz Schroniska dla Zwierząt w Toruniu. Akcję można wesprzeć w kilkunastu punktach na terenie Uniwersytetu.

Do 20 grudnia trwa zbiórka organizowana przez Lokalny Oddział Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Weterynarii (IVSA).

W ramach akcji w budynkach UMK pojawiły się kartony ozdobione papierem na wzór prezentów – to tu można zostawiać dary dla podopiecznych toruńskiego schroniska. Na pudełkach można znaleźć również zdjęcia zwierząt do adopcji oraz listę najbardziej potrzebnych artykułów, takich jak:

Dary zbierane są w następujących lokalizacjach na Uniwersytecie:

Więcej szczegółów na Facebooku

Do 21 grudnia na Wydziale Humanistycznym trwa natomiast akcja "Daj chrupaka dla futrzaka!" organizowana przez Studenckie Koło Larpowe. Zbiórka karmy oraz innych artykułów dla zwierząt odbywa się w Collegium Maius (ul. Fosa Staromiejska 3).

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku

Na Wydział Nauk Biologicznych i Weterynaryjnych zbiórkę artykułów dla podopiecznych Fundacji "Cztery Łapy" prowadzi do 15 grudnia Studenckie Koło Naukowe Biologii. Karmę, żwirek, koce, podkłady i środki czystości można zostawić w kartonach ulokowanych w gmachu wydziału (ul. Lwowska 1): budynek A – główne wejście (przy akwarium), budynek B i C – główny hol.

Więcej szczegółów w wydarzeniu na Facebooku

Weterynaria UMK z nowoczesną kliniką

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film

Paczka z Uniwersytetu