Grafika z trzema dłońmi i czterema sercami w kolorach żółtym i niebieskim nawiązujących do kolorów flagi Ukrainy Życie kampusu

Wsparcie przez zrozumienie - zaproszenie na webinarium

W związku z wojną toczącą się w Ukrainie zapraszamy wszystkich, którzy mają kontakt z osobami studiującymi, na spotkanie/webinarium na temat tego, jak dzisiaj ze sobą rozmawiać.

Nasza funkcja społeczna jako osób pracujących w uniwersytecie jest w tej sytuacji niezwykle ważna. Swoją postawą możemy wesprzeć studentki i studentów, pokazać, jak wiele możemy zrobić działając razem. Nie możemy udawać, że nic się nie dzieje. Jednocześnie możemy czuć się niezręcznie nie wiedząc, jak odnaleźć się w zmieniającej się rzeczywistości i jak na nią reagować.

Rozmowa o tym, jak zachowywać się w tym krytycznym czasie, jest nam bardzo potrzebna, bo wszystkich nas w jakimś stopniu dotyka sytuacja wojenna. Jej pole rażenia jest ogromne i wielorakie.

Webinarium będzie okazją do odpowiedzi na nurtujące społeczność akademicką pytania. Podczas spotkania poruszane będą następujące tematy:

Osoby uczestniczące w webinarium będą miały możliwość zadawania pytań i dzielenia się doświadczeniami.

Webinarium odbędzie się w piątek 4 marca o  godzinie 14:00 na platformie MS Teams. Poniżej znajduje się link do spotkania:

Spotkanie moderować będzie dr Magdalena Kalińska. W roli ekspertki wystąpi dr Lidia Chylewską-Barakat: trenerka, psycholożka, psychoterapeutka, która pracuje z ofiarami wojny, sama z doświadczeniem uchodźczyni z Syrii.

Spotkajmy się, porozmawiajmy, skorzystajmy z doświadczeń i kompetencji osoby dającej podpowiedzi, jak dzisiaj funkcjonować, działać i wspierać się wzajemnie we wspólnocie uniwersyteckiej.

Zapraszamy!

W imieniu Pełnomocników Rektora