Życie kampusu

YUFE świętuje i zaprasza na Townhall

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
proj. Anna Jaszczuk

Konsorcjum YUFE (Young Universities for the Future of Europe) w pierwszą rocznicę swojego istnienia zaprasza na wirtualny kongres Townhall, czyli spotkanie społeczności YUFE: partnerów akademickich oraz środowisk lokalnych - władz miast i regionów, przedsiębiorców i organizacji pozarządowych, a także zainteresowanych mieszkańców.

Trzydniowe (7-9 grudnia 2020) wydarzenie jest szansą, by dowiedzieć się, jak wyglądał pierwszy rok funkcjonowania konsorcjum YUFE, którego UMK jest pełnoprawnym członkiem od lipca 2020 r., z jakimi wyzwaniami mierzyli się jego twórcy, jakie efekty zdołali już osiągnąć i jak dojrzały wspólne cele edukacyjne i społeczne partnerów.

Na program YUFE Townhall złożą się sesje otwarte dla szerokiego audytorium oraz zamknięte – skierowane do przedstawicieli uczelni i instytucji partnerskich YUFE. Wśród tych pierwszych znajdzie się sesja inauguracyjna (7 grudnia, g. 14:00-15:00) z wystąpieniami prezydenta YUFE prof. Martina Paula, wiceprezydent - studentki Jessici Winter oraz dyrektor konsorcjum Danieli Trani. Dzień później (8 grudnia, g. 11:00-12:30) będzie można wziąć udział w wykładzie i panelu dyskusyjnym dotyczącym wpływu YUFE na zatrudnienie oraz rozwój lokalnej i regionalnej przedsiębiorczości. Wśród prelegentów znajdą się Mariya Gabriel, komisarz ds. Innowacji, Badań, Kultury, Edukacji i Młodzieży Komisji Europejskiej oraz Atte Jääskeläinen, dyrektor ds. Szkolnictwa Wyższego i Polityki Naukowej w Ministerstwie Edukacji i Kultury Finlandii. Drugiego dnia kongresu (8 grudnia, g. 18:00) odbędzie się również sesja szkoleniowo-robocza prowadzona przez YUFE Student Forum.

Pełny program YUFE Townhall

Na wydarzenie obowiązuje elektroniczna rejestracja za pośrednictwem strony internetowej YUFE.

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Startuje YUFE Virtual Campus

YUFE Diploma Supplement Track: nabór do pilotażowej edycji


Dołącz do YUFE PostDoc

Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.