Profesor Jędrzej Gołaś Na pierwszym planie mężczyzna w starszym wieku, na drugim planie na ścianie wisi galeria prac wykonanych techniką rysunku Kultura

Z rysunkiem przez dekady

Do 28 lutego w Galerii 9,39 w Katedrze Rysunku prezentowana będzie jubileuszowa wystawa prac prof. Jędrzeja Gołasia, absolwenta i wieloletniego wykładowcy Wydziału Sztuk Pięknych UMK.

Ekspozycja zrealizowana została z okazji 40. rocznicy uzyskania przez prof. Gołasia dyplomu na WSzP UMK i stanowi wybór prac powstałych w latach 1984-2011. Wystawę można odwiedzać do końca lutego w siedzibie Galerii 9,39 przy ul. Szosa Bydgoska 50/56.

Jędrzej Gołaś urodził się 6 sierpnia 1955 r. w Poznaniu, gdzie ukończył Państwowe Liceum Sztuk Plastycznych im. Piotra Potworowskiego. Absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu - dyplom z malarstwa w pracowni prof. St. Borysowskiego uzyskał w 1982 r. Od 1986 do 2021 r. zatrudniony był w Katedrze Rysunku UMK. Prowadził pracownię Rysunku Użytkowego i Ilustracji na stanowisku profesora. Był promotorem ponad 60 dyplomów artystycznych. Jest laureatem kilkunastu nagród i wyróżnień w konkursach, również o zasięgu międzynarodowym. Brał udział w ok. 100 wystawach zbiorowych i 12 indywidualnych w kraju oraz zagranicą. Zajmuje się rysunkiem, malarstwem, grafiką komputerową i fotografią. Więcej informacji

Centrum sztuki absolwentów

Artykuł zawiera galerię Artykuł zawiera film