Rektor Andrzej Tretyn wyróżnienie odebrał podczas tegorocznego Weloconomy Forum Życie kampusu

Z tytułem "Promotora Polski"

— Redakcja
udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj
Rektor Andrzej Tretyn wyróżnienie odebrał podczas tegorocznego Weloconomy Forum
fot. Andrzej Romański

Prof. dr hab. Andrzej Tretyn, rektor UMK w latach 2012-2020, został wyróżniony tytułem "Promotora Polski". Nagroda została przyznana przez Zarząd Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego "Teraz Polska", a jej wręczenie towarzyszyło tegorocznemu Welconomy Forum in Toruń.

Nagrodę przyznano w uznaniu dla dokonań naukowych prof. Tretyna oraz z uwagi na międzynarodowe osiągnięcia Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu, którym kierował od 2012 roku. Nagrodę wręczyli prof. dr hab. Jerzy Buzek - Przewodniczący Komisji Przemysłu, Badań Naukowych Energii Parlamentu Europejskiego, prof. dr hab. Michał Kleiber z Polskiej Akademii Nauk oraz Krzysztof Przybył - Prezes Fundacji.

Konkurs Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego jest organizowany od 30 lat. Jest to konkurs, w którym nagradzane są polskie firmy w uznaniu dla dobrej jakości produktów, usług i innowacji. Od 2017 roku realizowany jest także program "Promotor Polski". Wykorzystując regionalne kongresy i wydarzenia odbywające się w różnych częściach Polski, Fundacja "Teraz Polska" wyróżnia osoby, których osiągnięcia na polu naukowym, kulturalnym, społecznym czy biznesowym przyczyniają się do budowy wizerunku narodowej marki. Jak podkreśla zarząd Fundacji, polską markę współtworzą nie tylko produkty, usługi i innowacje, ale także - a może przede wszystkim - ludzie.

Galeria

udostępnij na facebook udostępnij na twitterze udostępnij na linkedin wyślij mailem wydrukuj

Powiązane artykuły

Najlepsze studenckie start-upy nagrodzone na Welconomy

Artykuł zawiera galerię
Na stronach internetowych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika są stosowane pliki „cookies” zgodnie z Polityką prywatności.