Zdolni pod nowym adresem

Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odebrało klucze do mieszkań, które będą wynajmować od miasta w ramach programu "Mieszkanie dla absolwenta".

Program "Mieszkanie dla absolwenta" jest skierowany do młodych ludzi, którzy ukończyli toruńskie uczelnie z bardzo dobrymi wynikami, mają osiągnięcia naukowe i pracują w Toruniu. Przyznane w 2022 r. lokale mieszczą się przy ulicach: Rynek Wełniany, Staszica, Studzienna, Fałata i Broniewskiego, a ich powierzchnia użytkowa liczy od 33,79 m kw. do 37,95 m kw.

Do tegorocznej, ósmej edycji programu wpłynęło siedem wniosków, spośród których wybrano pięcioro absolwentów UMK. Klucze odebrali:

Jak podkreślił prezydent Torunia Michał Zaleski, program jest zachętą dla absolwentek i absolwentów toruńskich uczelni do pozostania w mieście. Umowy najmu są zawierane na pięć lat, po upływie których, na wniosek absolwenta i po uzyskaniu pozytywnej opinii Komisji Mieszkaniowej i Komisji RMT, gmina będzie mogła zawrzeć umowy na czas nieokreślony.

Od początku programu absolwenci i absolwentki z Torunia odebrali klucze łącznie do 33 mieszkań.

Fotogaleria z wręczenia kluczy

Działalność na medal