XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego

19-20 września 2024 na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika odbędzie się XIV Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego, którego gospodarzem jest Katedra Kognitywistyki UMK.

Zjazdy Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego to prestiżowa konferencja, na której prezentowane są bieżące interdyscyplinarne trendy badawcze. To szczególna okazja do wymiany myśli i dyskusji oraz nawiązania współpracy z przedstawicielami wiodących ośrodków. XIV Zjazd PTK obejmuje dwudniowe obrady, które gromadzą ekspertów zajmujących się psychologią poznawczą, poznaniem społecznym, epistemologią i filozofią umysłu. Przewidziane zostały również gościnne wykłady plenarne i panele dyskusyjne.

Polskie Towarzystwo Kognitywistyczne zostało założone w Toruniu w 2001 roku. Obecnym Prezesem Zarządu Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego jest dr hab. Anita Pacholik-Żuromska, prof. UMK z Katedry Kognitywistyki, która jest również organizatorką Zjazdu. W skład Zarządu wchodzi również dr Andrzej Zykubek, również z Katedry Kognitywistyki.

Toruńska kognitywistyka jest pionierem nie tylko w ustalaniu trendów naukowych, ale również kształcenia. Pierwsze w Polsce studia magisterskie z kognitywistyki w języku angielskim (Cognitive Science) zostały otwarte właśnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. W ubiegłym roku kognitywistyka została doceniona certyfikatem doskonałości Polskiej Komisji Akredytacyjnej.

Tegoroczny Zjazd Polskiego Towarzystwa Kognitywistycznego został objęty wsparciem finansowym Prezydenta Miasta Torunia.

Więcej na stronie: https://xivzjazdptk.umk.pl/pages/home/

wszystkie wydarzenia