Wydarzenia: Sierpień 2026
Przerwa technologiczna na basenie UCS UMK
Od 1 sierpnia na basenie Uniwersyteckiego Centrum Sportowego UMK rozpocznie się planowana przerwa technologiczna.
Coroczna przerwa jest niezbędnym elementem dbania o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. W tym czasie przeprowadzone zostaną specjalistyczne prace konserwacyjne, przegląd instalacji basenowych oraz gruntowne czyszczenie i dezynfekcja.
O dacie ponownego otwarcia basenu UCS będzie na bieżąco informować na swojej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych.
XXVI Towarzyski Turniej Brydżowy Par
Program Absolwencki UMK zaprasza do udziału w XXVI Towarzyskim Turnieju Brydżowym Par, który odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia. Zgłoszenia przyjmowane są do 4 sierpnia.
Zgłoszenia przyjmowane są parami. Co najmniej jedna osoba z pary musi posiadać Kartę Absolwencką UMK, legitymację studencką UMK lub uczniowską Uniwersyteckiego Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu.
XXVI Towarzyski Turniej Brydżowy Par odbędzie się w niedzielę 9 sierpnia 2026 roku, w godz. 10:00 – 16:00. Turniej zostanie rozegrany w barze na Wydziale Matematyki i Informatyki UMK w Toruniu przy ul. Chopina 12/18.
Aby wziąć udział w turnieju, należy wypełnić zgłoszenie internetowe (zapisy do 4 sierpnia 2026) i uiścić opłatę wpisową (na miejscu, płatne kartą):
- 25 zł dla posiadaczy Karty Absolwenta UMK lub legitymacji studenta UMK,
- 30 zł dla pozostałych osób,
- aktualni uczniowie ULO UMK są zwolnieni z opłat.
Więcej informacji
Eliminacje do Mistrzostw Polski w grę Carcassonne 2026
Program Absolwencki UMK zaprasza do udziału w turnieju eliminacyjnym do Mistrzostw Polski w grę Carcassonne 2026. Turniej odbędzie się w sobotę 29 sierpnia w godz. 12:00–18:00 w Kopernikańskim Ośrodku Integracji UMK w Toruniu.
Każda osoba rozegra trzy gry w fazie eliminacyjnej (3–4 graczy przy stoliku). Do kolejnej fazy przejdzie 8 najlepszych zawodników, którzy rozegrają finał w systemie pucharowym 1x1. Dwóch najlepszych graczy w eliminacjach zostanie zakwalifikowanych do udziału w wielkim finale, który odbędzie się 19 września 2026 w Nowohuckim Centrum Kultury. Zwycięzca Finału otrzyma nagrody rzeczowe oraz zwrot kosztów wyjazdu do Essen na Finał Międzynarodowych Mistrzostw Świata Carcassonne.
W turnieju mogą wziąć udział absolwenci, studenci, pracownicy i sympatycy UMK. Formularz zgłoszeniowy będzie otwarty do 27 sierpnia 2026 r., ale można także zapisać się na miejscu, jeśli przyniesie się własny egzemplarz gry.
Więcej informacji
Portal informacyjny