Campus life

Studenci UMK laureatami StRuNy 2020

— Redakcja
share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print
fot. Facebook StRuNa

Studenci Uniwersytetu Mikołaja Kopernika po raz kolejny znaleźli się wśród laureatów konkursu StRuNa. Oprócz wyróżnień za aktywność naukową kół i organizacji studenckich w mijającym roku, UMK otrzymało nagrodę 10-lecia.

StRuNa to ogólnopolski konkurs dla autorów i promotorów najlepszych projektów naukowych, realizowanych przez studentów i doktorantów, odbywający się pod patronatem Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego.

W tym roku na podium w kategorii Debiut Roku 2020 stanęło SKN Prawa Energetycznego "On/Off" działające na Wydziale Prawa i Administracji UMK. Jest to jedna z nielicznych w Polsce i jedyna w północnej części kraju studencka inicjatywa skupiająca osoby ukierunkowane na rozwój w zakresie szeroko rozumianej energetyki.

Wyróżnienie wśród Kół Naukowych Roku 2020 zdobyli studenci IKN Geriatrii z Collegium Medicum UMK, którzy od trzech lat są doceniani w tej kategorii. To jedyne koło o charakterze medycznym, które znalazło się w grupie wyróżnionych.

Ponadto Uniwersytet Mikołaja Kopernika, jako jedna z pięciu uczelni w Polsce, został wyróżniony nagrodą 10-lecia za największą liczbę laureatów i finalistów w ogólnopolskim plebiscycie Studenckiego Ruchu Naukowego w latach 2011-2020.

Lista wszystkich laureatów

share on twitter share on facebook udostępnij na linkedin send by email print

Related articles

Absolwent i Ambasador UMK laureatem Nagrody FNP

Prof. Rouba laureatką Nagrody Ministra Kultury


Studentka UMK Mistrzynią Polski w boksie

Pierwsze miejsce za pracę o mieście


On Nicolaus Copernicus University web pages „cookies” are used. On use of cookies read in Privacy.