Prof. dr hab. Jerzy Łukaszewicz i dr hab. Anna Ilnicka (po prawej) z laureatką konkursu na najlepszą pracę magisterską mgr Magdaleną Tyc Nauki przyrodnicze

Chemiczne WWW z nagrodami

Na podium autorów i autorek najlepszych prac magisterskich i licencjackich poświęconych innowacyjnemu wykorzystaniu wody, wodoru i węgla stanęły absolwentki Wydziału Chemii Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu: mgr Magdalena Tyc i lic. Julia Moszczyńska. Nagrody zostały przyznane podczas II Kongresu 3W w Warszawie.

Inicjatywa 3W zrzesza grupy naukowców, przedsiębiorców i przedstawicieli administracji, którzy wspólnie tworzą ekosystem 3W (woda, wodór, węgiel) sprzyjający rozwojowi współpracy oraz innowacyjności. Celem Kongresu 3W jest podejmowanie dyskusji o wodzie, wodorze i węglu jako o trzech zasobach życia. Dzięki temu zapoczątkowano działania mające wzmacniać konkurencyjność polskich przedsiębiorstw i budowanie świadomości społecznej oraz codziennych wyborów konsumenckich. Inicjatywa wspiera świat nauki i biznesu w rozwoju nowoczesnych technologii wobec wyzwań stojących przed Polską.

Podczas Kongresu nagrody otrzymali autorzy i autorki najlepszych prac magisterskich, inżynierskich oraz licencjackich poświęconych tematyce 3W. Wśród dziewięciorga laureatów znalazły się absolwentki studiów chemicznych UMK, które nagrodzone prace dyplomowe przygotowały w Katedrze Chemii Materiałów Adsorpcji i Katalizy Wydziału Chemii UMK:

Lic. Julia Moszczyńska
fot. Nadesłane

Nagrody na uroczystej gali wręczyli prezes Banku Gospodarstwa Krajowego Beata Daszyńska-Muzyczka oraz Krzysztof Jedlak, redaktor naczelny "Dziennika Gazety Prawnej".

Arktyczny grant

Medyczny doktorat honoris causa