Studentki i studenci odgrywają centralną rolę we wszystkich etapach projektu YUFE. Gwarancją ich aktywnego udziału w rozwoju konsorcjum jest Studenckie Forum YUFE Życie kampusu

Dołącz do YUFE Student Forum

UMK poszukuje studentek/studentów, którzy dołączą do Studenckiego Forum Young Universities for the Future of Europe (YUFE).

Studentki i studenci odgrywają centralną rolę we wszystkich etapach projektu YUFE. Gwarancją ich aktywnego udziału w rozwoju konsorcjum jest Studenckie Forum YUFE zrzeszające osoby reprezentujące wszystkie uczelnie partnerskie (każda z nich zobowiązała się, że w pracach Forum oraz grup roboczych nadzorujących realizację  projektu będzie uczestniczyło troje jej studentów). Przedstawiciele Studenckiego Forum YUFE mają istotny udział w prowadzeniu projektu i tworzeniu  wizji YUFE. Znajduje to również odzwierciedlenie w strukturze zarządzania sojuszem, nawet na poziomie Rady Strategicznej, gdzie obecna prezes Studenckiego Forum YUFE pełni funkcję współprzewodniczącej.

Zadania reprezentantki lub reprezentanta UMK w Studenckim Forum YUFE:

Oczekiwanie wobec kandydatek i kandydatów:

Udział w Studenckim Forum YUFE ma charakter wolontariacki, a wszystkie związane z nim wydatki (np. koszty podróży) pokrywa UMK.

Kandydatki i kandydaci proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego z dołączonym CV oraz listem motywacyjnym (maksymalnie 1 strona). Termin aplikacji upływa 25 czerwca 2024r.

Kandydatki i kandydaci spełniający kryteria zostaną zaproszeni na rozmowę za pośrednictwem MS Teams, która odbędzie się w środę 3 lipca w godzinach od 9:00 do 12:00.

Więcej informacji można uzyskać na stronie internetowej YUFE lub kontaktując się z  z Działu Międzynarodowych Partnerstw i Mobilności Edukacyjnej: anna.prykanowska@umk.pl, MS Teams: sikorska@o365.umk.pl.

YUFE (Young Universities for the Future of Europe) to jedno z 50  konsorcjów wybranych przez Komisję Europejską do budowy i testowania modelu Uniwersytetu Europejskiego – otwartego, nieelitarnego i integrującego różne środowiska, a także promującego innowacyjność, interdyscyplinarność oraz najwyższą jakość w badaniach i edukacji. YUFE tworzy dziesięć dynamicznych, młodych, skoncentrowanych na studentach uniwersytetów badawczych (łącznie ponad 190 tys. studentów i ponad 32 tys. pracowników) i czterech partnerów nieakademickich zajmujących się edukacją wyższą, rynkiem pracy i przedsiębiorczością. Członkowie YUFE współpracują, by promować swoje programy edukacyjne, opracować mechanizmy ułatwiające mobilność studentów i pracowników oraz stworzyć model szkolnictwa wyższego bez granic, a jednocześnie dobrze osadzonego w lokalnym kontekście, reagującego na zmiany zachodzące w społeczeństwie i na rynku pracy. YUFE dąży do wzmocnienia idei kształcenia przez całe życie, podkreślenia wartości wielokulturowości, wielojęzyczności i integracji europejskiej.

YUFE angażuje społeczność

Strategicznie o YUFE