Dr hab. Paweł Nowicki Nauki społeczne

Doradzi Bankowi Światowemu

Dr hab. Paweł Nowicki z Katedry Prawa Międzynarodowego i Europejskiego Wydziału Prawa i Administracji UMK wygrał zorganizowany przez Bank Światowy konkurs na doradztwo z zakresu zamówień publicznych.

Projekt o wartości 1 mld 200 mln euro jest prowadzony przez Water Europe and Central Asia. Doradztwo będzie dotyczyło aspektów prawnych procedur udzielania zamówień publicznych zgodnie z zasadą zrównoważonego rozwoju, a także wykorzystania LCC (rachunek kosztu cyklu życia) w zamówieniach publicznych.

Komisja oceniła zarówno dorobek naukowy dr hab. Pawła Nowickiego, jak również jego umiejętności praktyczne jako radcy prawnego z bogatym doświadczeniem międzynarodowym. Obradujący uznali, że naukowiec z UMK spełnia wymagania na najwyższym poziomie (tzw. high level expert). Wyniki konkursu zostały ogłoszone 12 listopada w Waszyngtonie.

W Radzie PACTT

Granty OPUS i PRELUDIUM przyznane

Naukowcy z UMK wśród najlepszych na świecie