Stypendia na podniesienie jakości rozprawy doktorskiej to jedna z inicjatyw finansowanych z programu IDUB Logo IDUB Inicjatywa doskonałości - uczelnia badawcza Życie kampusu

Doskonalsze doktoraty dzięki stypendiom

Osoby przedłużające kształcenie w szkołach doktorskich UMK mogą ubiegać się o stypendium naukowe na podwyższenie jakości rozprawy doktorskiej, finansowane z programu "Inicjatywa doskonałości – uczelnia badawcza". Miesięczna wysokość stypendium wynosi 2,5 tys. zł.

W roku akademickim 2023/2024 stypendium mogą otrzymać doktoranci i doktorantki odbywający kształcenie w szkole doktorskiej, którzy jednocześnie:

Stypendium przyznawane jest na maksymalnie sześć miesięcy. Wnioski należy kierować do dyrektora odpowiedniej szkoły doktorskiej do 13 grudnia 2023 r.

Zasady przyznawania stypendiów określa zarządzenie nr 240 Rektora Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu z dnia 30 listopada 2023 r. w sprawie przyznawania stypendiów naukowych na podwyższenie jakości rozprawy doktorskiej, finansowanych w ramach programu "Inicjatywa Doskonałości – Uczelnia Badawcza" dla doktorantów przedłużających kształcenie w Szkołach Doktorskich Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu w roku akademickim 2023/2024

Formularz wniosku

Więcej informacji można uzyskać w sekretariatach szkół doktorskich.

Prodoktorancki samorząd z nagrodą

W Radzie Młodych Naukowców